نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
یکشنبه 15 شهریور 1394
شماره خبر :
94066

"مجاهد فرهنگی" زیبنده ترین عنوانی که معرف زندگی کوتاه و پربار مرحوم رضایی است

"مجاهد فرهنگی" زیبنده ترین عنوانی که معرف زندگی کوتاه و پربار مرحوم رضایی است

"مجاهد فرهنگی" زیبنده ترین عنوانی است که می تواند معرف زندگی کوتاه و پربار آن فقید سعید باشد. بر حال او که اندوخته پربار آخرتی به همراه برد و در دنیا سبک بار زیست و سبک بار پرکشید غبطه می خورم.

فرشید فلاح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت درگذشت حجت الاسلام مهدی رضایی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد و خبرگزاری شبستان استان کرمان پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون

خبر اندوه بار رحلت خادم فرهنگ و مسجد، حجت الاسلام مهدی رضایی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمان، موجب تالم و تاثر فراوان گردید. ایشانعمر پربرکت خود را در راه خدمت به اسلام و مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) با افتخار سپرى کرد.

شادروان مهدی رضایی به سبب اعتقاد عمیق به اشاعه ارزش های فرهنگ اسلامی و ترویج فرهنگ منور ائمه معصومین علیهم السلام، با همت عالی و اندیشه بلند و بی توجهی به دنیا و ثروت دنیوی، خالصانه و عاشقانه در این طریق مقدس به مجاهده پرداخت.

 

 علیرغم مشکلات متعدد و تنگناهای مالی، همواره در عرصه خیر و خدمت پیشقدم بود به نحویکه بخش عمده ای از حقوق آن عزیز از دست رفته مصروف پرداخت اجاره موسسه ای فرهنگی بود. که بی شک این اقدام خداپسندانه و ایثارگرانه در پیشگاه خداوند متعال، مأجور و به عنوان باقیات الصالحات برای آن انسان وارسته، نزد پروردگار محفوظ است.

 

آمادگی همیشگی و خستگی ناپذیری او برای خدمت، تدبیر، دانش و دیگر صفات حسنه ای که آن مرحوم بدان آراسته بود، نام وی را همواره به عنوان بهترین نقطه پیوند و اتصال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جامعه روحانیـت، در عرصه فرهنگ کرمان جاودان خواهد نمود.

 

با مداقه در صفات، خصوصیات و سـیره عملی شادروان مهدی رضایی"مجاهد فرهنگی" زیبنده ترین عنوانی است که می تواند معرف زندگی کوتاه و پربار آن فقید سعید باشد. بر حال او که اندوخته پربار آخرتی به همراه برد و در دنیا سبک بار زیست و سبک بار پرکشید غبطه می خورم.

 

تردیدی نیست فقدان وی؛ ضایعه ای جبران ناپذیر برای اصحاب فرهنگ و هنر استان، تلاشگران حوزه مسجد و قرآن و جامعه روحانیت خواهد بود. ضمن عرض تسلیت به همه این عزیزان، خانواده محترم، همسر بزرگوار و صبیه مکرمه ایشان، از پیشگاه با عظمت خداوند متعال می خواهیم روح نجیب و پاک آن عزیز از دست رفته را غریق رحمت و در روز حشر با صلحاء و شهدا محشور فرماید.

 

امید است مرهم الطاف پروردگار مهربان، التیام بخش دل بازماندگانِ آن روحانی مجاهد و نستوه باشد.

 

 فرشید فلاح

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان

۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۴۹

منبع:خبرگزاری شبستان