آخرین اخبار
نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:23:18
طلوع خورشید 05:53:59
اذان ظهر 12:45:26
غروب خورشید 19:36:36
اذان مغرب 19:54:02
زمان انتشار :
شنبه 5 تیر 1395
شماره خبر :
95041

مساجد و کانون های فرهنگی هنری، ظرفیت خوبی در تحقق اقتصادمقاومتی دارند

مساجد و کانون های فرهنگی هنری، ظرفیت خوبی در تحقق اقتصادمقاومتی دارند

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کرمان، موضوع اشتغال بانوان را مهم خواند و افزود: مساجد در این زمینه با دامنه گسترده ای که در شهرها و روستاها دارند و مخاطبین آنان که بیشتر متدینین هستند؛ ظرفیت خوبی در این زمینه هستند.

.

دکتر فاطمه السادات حسینی، امروز(2 تیر)در نشست شورای مشورتی اموربانوان دبیرخانه کانون های «نقش زنان در تحقق اقتصادمقاومتی با استفاده از ظرفیت مساجد»موضوع اشتغال بانوان را مهم خواند و افزود: مساجد در این زمینه با دامنه گسترده ای که در شهرها و روستاها دارند و مخاطبین آنان که بیشتر متدینین هستند؛ ظرفیت خوبی در این زمینه هستند.

وی ادامه داد: در ابتدا باید یک تیم راهبردی که به صورت تشکیلاتی عمل کند؛ تشکیل شده و با منطقه بندی مساجد و محور قراردادن یک مسجد فعال در هر منطقه کار را آغاز کرد و در همین حین از ظرفیت دستگاه ها از جمله کمیته امداد(ره)با مراکز نیکوکاری که دارد، استفاده کرد.

دکتر حسینی مرحله بعد را تنویر افکار عمومی و آگاه سازی در مساجد ذکر کرد و گفت: یکی از نیازهای خانواده های محروم رشد اشتغال و کمک بانوان به اقتصادخانواده است و مراکز نیکوکاری کمیته امداد بستر مناسبی برای طرح اشتغال و اقتصادمقاومتی است و باید همه محلات را درگیر این موضوع کرد.

وی با بیان اینکه در شرایطی که خیلی تحریم ها شکسته و برداشته نشده، تنها راه، اقتصادمقاومتی و به میدان آمدن همه سرمایه های اجتماعی است؛ افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد به شرط اینکه برنامه داشته باشند می توانند در این زمینه خیلی مثمر ثمر باشند.

این مسئول ادامه داد: خروجی تلاوت قرآن و تفسیر و... ماه مبارک رمضان در بعد از این ماه باید ایجاد مرکز و شورایی برای اقتصادمقاومتی باشد و افراد با ظرفیت های مختلف به میدان آیند زیرا زمانی موفق هستیم که مردم به میدان آیند؛ ضمن اینکه باید نیازهای محله ای و توانمندی های آنان مشخص شود و ظرفیت کانون ها هم در شهر و هم در روستاها سنجیده شود.

وی با بیان اینکه ما جبهه را با دست خالی اداره کردیم؛ توانمندسازی زنان در حوزه اشتغال هم به جهت فکری و هم کارعملی را موضوع مهمی دانست و ادامه داد: باید اقتدار زنان بسیجی و ولایی را نشان داد و تولیدات قابل عرضه آنان را ارائه داد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری کرمان تأکید کرد: باید با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد، تعامل با سازمان تبلیغات در خصوص {هم افزایی}از طریق جلسات خانگی برنامه ها را پیش ببریم و کودکان و نوجوانان را هم در این زمینه جهت دهیم.

منبع:خبرگزاری شبستان