آخرین اخبار
نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:23:18
طلوع خورشید 05:53:59
اذان ظهر 12:45:26
غروب خورشید 19:36:36
اذان مغرب 19:54:02
زمان انتشار :
شنبه 5 تیر 1395
شماره خبر :
95042

نقش زنان در تحقق اقتصادمقاومتی با استفاده از ظرفیت مساجد بررسی شد

نقش زنان در تحقق اقتصادمقاومتی با استفاده از ظرفیت مساجد بررسی شد

«نقش زنان در تحقق اقتصادمقاومتی با استفاده از ظرفیت مساجد» در نشست شورای مشورتی اموربانوان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان و با حضور جمعی از بانوان صاحب نظر بررسی شد.

.

 «نقش زنان در تحقق اقتصادمقاومتی با استفاده از ظرفیت مساجد»امروز(2 تیر)در نشست شورای مشورتی اموربانوان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، با حضور جمعی از بانوان مدرس در حوزه و دانشگاه، نماینده بسیج جامعه زنان، رابط منطقه ای کانون های مساجد و مدیران مسئول و مدیرکل بانوان و خانواده استانداری بررسی شد.

در این نشست شناخت راه های اصلاح الگوی مصرف و رفتارهای استاندار در خانواده منطبق بر اقتصادمقاومتی مورد تأکید قرار گرفت و عنوان شد: باتوجه به اینکه بخشی از اقتصاد ما مشاغل خانگی است؛ میزان بهره وری از این مشاغل تا چه میزان است؟

تهیه خوراک فرهنگی با کارکارشناسی در زمینه اقتصادمقاومتی به منظور به بحث و گفتگو گذاشتن این مباحث در مساجد، نهادینه کردن روح قناعت با بیان آثار تکوینی و تشریعی آن با تهیه طرحی در این زمینه، کار پیوسته، همراه کردن سینما، فضای مجازی و... با موضوع اقتصادمقاومتی از دیگر مواردی بود که کارشناسان مورد اشاره قرار دادند.

توجیه کردن بانوان، تبیین مصرف بهینه از طریق مبلغین در مساجد، آگاه کردن مردم از آثار سوء ماهواره باتوجه به تغییراتی که در سبک زندگی دینی مردم ایجاد کرده، ایجاد بازار فروش تولیدات خانگی توسط دبیرخانه کانون های مساجد و اداره کل بانوان و خانواده استاندرای نیز پیشنهاد شد.

همچنین در این جلسه یکی از بانوان با اشاره به اینکه امروز به رغم گذشته، زن روستائی در حال فاصله گرفتن از هویت خود و نزدیک شدن به هویت شهری است؛ ضرورت بازگردان او به هویت روستائی با توجه به قابلیت های روستا در زمینه اقتصاد مقاومتی را مورد تأکید قرار داد.

کار روی کودک و دغدغه مند ساختن ذهن او با مسابقات نقاشی و جمله نویسی با موضوع اقتصادمقاومتی، ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات روستائی و بازار فروش این محصولات، ورود مسجدی ها به کار اقتصادی نیز در این نشست مورد بحث قرار گرفت و تصریح شد: بینش منفی راجع به کار اقتصادی متدینین و مذهبی ها باید اصلاح و شمّ اقتصادی آنان باید تقویت شود تا ایجاد ثروت حلال را یاد بگیریم.

منبع:خبرگزاری شبستان