نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
سه شنبه 31 تیر 1395
شماره خبر :
95048

نظرات سرپرست جدید دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان در نخستین روز کاری

نظرات سرپرست جدید دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان در نخستین روز کاری

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با طرح کلی دیدگاه های خود، نکاتی را برای ارتقاء بیش از پیش کار در حوزه مسجد مورد اشاره قرار داد. محمدابدالی تکلو، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، امروز(۳۰ تیر)در نخستین روز کاری خود در مسئولیت مذکور، در جمع نیروهای این دبیرخانه با معرفی سابقه ای از فعالیت های کاری و تحصیلی خود، افزود: سال ۷۸ در دبیرخانه کانون های مساجد کرمان مشغول به کار شدم و پس از آن در دوره های مختلف مسئولیت های متفاوتی داشتم تا اینکه به استخدام آموزش و پرورش درآمدم و در اداره کل نوسازی مدارس مشغول به کار شدم.

وی با تصریح به اینکه سعی دارم در کانون های مساجد، همان روال کاری دوره مرحوم حجت الاسلام رضایی را پیش بگیرم زیرا وی از مدیران موفق در کانون های مساجد بود؛ اظهار داشت: دیدگاه ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نسبت به استان مثبت است و باید ضمن حفظ این جایگاه، آن را ارتقاء هم بدهیم.

ابدالی تکلو با بیان اینکه این ما هستیم که خوراک قضاوت را به دیگران می دهیم و دیگران اجازه دارند که نسبت به ما قضاوت داشته باشند؛ حفظ حرمت کانون های فرهنگی هنری مساجد توسط دست اندرکاران این مجموعه را از حیث این موضوع مورد تأکید قرار داد و گفت: حرمت امامزاده را متولی آن باید نگه دارد.

وی ادامه داد: فعالیت در دبیرخانه کانون های مساجد را شغل نمی بینم؛ در حقیقت عشق و علاقه وجود دارد و کار برای مساجد علاوه بر عشق، باعث معنویت کار هم است و کار باید بسیجی وار و با دوستی و همراهی انجام شود و همه باید نسبت به همکار خود و حیطه کاری خود تعهد داشته باشند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با بیان اینکه بزرگترین سرمایه یک اداره نیروی انسانی آن است و اگر مدیری نتوانست با کارمندی کنار بیاید یعنی نتوانسته با نیروی انسانی آن مجموعه ارتباط برقرار کند؛ نظم در کارها، صداقت در کنار جدیت، اطلاع رسانی از فعالیت های دبیرخانه را از نکات مهم حوزه کاری خود دانست.

وی با بیان اینکه خانواده کارمند هم برای بنده مهم است که او در کنار تعهد، نظم و دیگر مسائل کاری به خانواده خود نیز اهمیت بدهد؛ گفت: کاری را که در اداره می توانید انجام دهید هرگز به منزل نبرید و به خاطر کیفیت کار، خود را خراب نکنید زیرا طبق فرمایش پیامبر یک سوم از اوقات شبانه روز باید به کار اختصاص داشته باشد. 

ابدالی تکلو با اشاره به اینکه به همان اندازه که سیستم اداری برایم مهم است؛ در عین حال ادامه تحصیل همکاران هم برای من مهم است؛ ادامه داد: هر یک از شماها باید حوزه کاری خود را مدیریت کرده و یک مدیراثرگذار باشید.

وی با صراحت گفت: در کار هر یک از همکاران مداخله نمی کنم اما باید در جریان کارهای هر بخش باشم و همه ملزم به رعایت قانون هستند؛ در عین حال باید دنبال راهی برای حل مشکلات هم باشیم؛ از انتقاد و تذکر نسبت به اینجانب نیز استقبال می کنم.

 سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان، خدمت در کانون های مساجد را توفیق دانست و ابراز امیدواری کرد: پایان این مسئولیت همراه با شرمندگی و کوتاهی و سرزنش وجدان نباشد.

منبع: خبرگزاری شبستان