نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:33
طلوع خورشید 06:31:44
اذان ظهر 11:50:30
غروب خورشید 17:09:32
اذان مغرب 17:26:29
زمان انتشار :
سه شنبه 31 تیر 1395
شماره خبر :
95047

کوشش ارزشمند خدمت گزاران صدیق نظام در عرصه های گوناگون، شایسته تقدیر است

کوشش ارزشمند خدمت گزاران صدیق نظام در عرصه های گوناگون، شایسته تقدیر است

مدیرکل ارشاد استان کرمان، همت بلند و کوشش ارزشمند خدمت گزاران صدیق و شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های گوناگون را شایسته ارج و تقدیر فراوان دانست. محمدجواد ابراهیمی زاهد، در آئین معارفه سرپرست جدید دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، با ارائه گزارشی از وضعیت کانون های مساجد شمال استان، اعلام کرد: 609 کانون که 288 باب آن روستایی است در استان وجود دارد و کانون ها بر اساس عملکرد به عمومی و ویژه(تخصصی)تقسیم می شوند که 21  کانون تخصصی داریم.

 وی در ادامه به آماری از تعدادکتابخانه های مخرن دار و باز مساجد، خانه های نور، مساجد مجری طرح تلاوت نور، نیروهای شاغل در دبیرخانه استان اشاره کرد و گزارشی اجمالی هم از اهم برنامه های دبیرخانه استان از جمله کنگره بین المللی پیامبر اعظم، طرح امتداد حماسه، رویش معنوی، جشنواره های مختلف، طرح سفیران آسمانی، اندیشه های آسمانی، کنگره نخبگان روستایی و... ارائه کرد.

سرپرست سابق دبیرخانه کانون های مساجد استان تصریح کرد: انتظارات ما این است در دوره جدید، جلسات ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد که چندان برگزار نمی شود، در اولویت برنامه ها باشد تا تفاهم نامه استانی و جذب اعتبارات استان راحت تر انجام شود.

 حجت الاسلام و المسلمین محمد محمودآبادی، مدیر مرکز اسناد وکتابخانه ملی جنوب شرق كشور (کرمان ) هم در این جلسه اهمیت و جایگاه مسجد به عنوان قرارگاه فرهنگی را در شرایطی که دشمن برای تخریب اعتقادات مردم ما برنامه ریزی کرده مورد تأکید قرار

وی حمایت معنوی از مردم از طریق مسجد و تزریق فرهنگ اسلام به آنان را از این جایگاه مهم خواند و گفت: در فضای امروزی که عصر ارتباطات است بحث نرم افزاری مسجد و توسعه کیفی و کمی محصولات مسجد بیشتر مورد توجه باشد و توجه به تعمیر حوزه نرم افزاری مسجد خیلی مهم است.

حجت الاسلام محمودآبادی با بیان اینکه مسجد زیاد است اما مسجدی و متدین واقعی و مبلّغ دین کم داریم که {توجه به آن} به دبیرخانه کانون های مساجد برمی گردد؛ امام جماعت را یک محور مهم در مسجد عنوان کرد که می تواند فعالیت جوانان را به مسجد سوق دهد. 
 وی ادامه داد: از تلاش های فقید سعید حجت الاسلام رضایی نباید غافل ماند که چه دلسوزانه و مسلط بر کار و مبتکرانه در حوزه مسجد کار کرد و باقیات الصالحاتی برای او است و خدا خواست که در همان خادم مسجد به دیدار حق شتافت.
 این مسئول با تأکید بر اینکه همان خط و مسیری که آن مرحوم بنا نهاد باید دنبال شود؛ امتیاز بزرگ دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان را حمایت مدیرکل ارشاد استان از آن دانست و افزود: امیدواریم این دبیرخانه همچنان گذشته در کشور برتر باشد.
در این مراسم لوح تقدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به محمدجواد ابراهیمی زاهد، سرپرست سابق دبیرخانه استان اهداء شد که در آن، همت بلند و کوشش ارزشمند خدمت گزاران صدیق و شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های گوناگون را شایسته ارج و تقدیر فراوان دانسته است.
در ادامه از تلاش های خالصانه وی در دوران تصدی به عنوان سرپرست دبیرخانه استان سپاسگزاری و ابراز امیدواری شده است: تداوم همکاری و حضور وی در عرصه مقدس مسجد در دبیرخانه همچون گذشته منشأ آثار خیر و پایدار باشد.