نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
شنبه 2 بهمن 1395
شماره خبر :
95112

مربی مهدکودک حتماً و الزاماً باید کار فرهنگی کرده باشد

مربی مهدکودک حتماً و الزاماً باید کار فرهنگی کرده باشد

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی تأکید کرد: کسی که می خواهد مربی مهد کودک باشد باید کار فرهنگی کرده باشد. دکتر علیرضا لاور، مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در نشست رابطان خواهر و فعالان فرهنگی کانون های مساجد کرمان در سخنانی با اشاره به نقش زن به عنوان یک انسان، دختر، همسر و مادر تصریح کرد: یکی از مشکلات ما این است که زن، جایگاه زن بودن خود را فراموش کرده است.

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه هستند که اگر مشکلات مربوط به آنان حل شود مشکلات صددرصد افراد جامعه حل می شود؛ افزود: استراتژی غرب، تحقیر زن است و الان در غرب، زنان در مسیر سراشیبی انحطاط چنان پیش می روند که دیگر نیازی نیست کسی آنان را هُل دهد.

لاور، استقلال و تمکن مالی زنان و برابری آنان با مردان را از سیاست های غرب در به ابتذال کشاندن زنان دانست و درباره مسئله حجاب و عفاف گفت: حجاب یک محدودیت عقلانی است و اگر کسی این محدودیت عقلانی را نپذیرد عقل و منطق ندارد زیرا چه بخواهیم و نخواهیم پوشش، پیام منتقل می کند.

وی ادامه داد: ما در آموزش ها دچار مشکل هستیم زیرا هنوز تکریم، شخصیت، حجاب و...را که از مؤلفه های زن در ادبیات دینی ما است برای زن ایجاد نکردیم لذا تعفنی را(بدحجابی) در زرورق پیچیدند و به جامعه دادند و اگر بخواهید در زمینه حجاب و عفاف کار فرهنگی کنید باید این زرورق را از روی آن باز کنید.

این فعال فرهنگی کشورمان با تصریح به اینکه امر به معروف بر نهی از منکر تقدم دارد و جنس آن باید دلسوزی باشد؛ ادامه داد: زن را باید در جایگاه زن بودن آن تکریم کرد؛ کار فرهنگی یعنی شناسایی، ارتباط گیری و ارائه محتوا در حالیکه ما در مسجد همه ی دین را به مردم نمی گوییم و این ایجاد مشکل می کند.

وی با تأکید بر اینکه کسی که می خواهد مربی مهد کودک باشد حتماً و الزوماً باید کار فرهنگی کرده باشد؛ اظهار داشت: اگر ما خیلی از مشاوره ها را در مسجد به افراد ندهیم آنها از جای دیگر می گیرند و مسجد در رابطه با نوزادان حتماً باید ارتباط داشته و گفتن اذان و اقامه در گوش آنان در مسجد رسم شود.

منبع:خبرگزاری شبستان