آخرین اخبار
نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:23:18
طلوع خورشید 05:53:59
اذان ظهر 12:45:26
غروب خورشید 19:36:36
اذان مغرب 19:54:02
زمان انتشار :
سه شنبه 21 بهمن 1395
شماره خبر :
951117

وجود خانواده های مستحکم در هر شهر، نشاندهنده عملکرد خوب حوزه علمیه آن منطقه است

وجود خانواده های مستحکم در هر شهر، نشاندهنده عملکرد خوب حوزه علمیه آن منطقه است

استاد حوزه علمیه خواهران کرمان با تصریح به اینکه خانه و خانواده مستحکم در هر شهر نشان می دهد حوزه علمیه آن شهر خوب عمل کرده است؛ گفت: تعداد طلبه های یک شهر نیز نشان دهنده عملکرد خوب حوزه است.

طاهره معماری، استاد حوزه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) در نشست «نقش زن و خانواده در آینه انقلاب» در مسجد امام حسین علیه السلام خیابان مهدیه در سخنانی بیان داشت: اگر موضوع را می گذاریم زن و ایفای نقش در خانواده باید طبق نقشه جلو آئیم.

 خانواده با زن های قوی، خود را حفظ می کند


 وی با بیان اینکه این نقش را در خانواده و در اجتماع باید هم طراز دید؛ افزود: نقش زن همسرداری و فرزندداری است و اگر یک نقش اجتماعی ایفا می کند باید حواسش باشد سنگر خانواده را خالی نگذارد زیرا خانواده با زن های قوی، خود را حفظ کردند که نمونه آن را در مادران شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان می بینید.

 معماری با افزودن اینکه ایفای نقش زنانه زن در 4 حیطه ی دختری، خواهری، همسری و مادری است اما دشمن برای ما نقشِ غیردینی کشیده است؛ تأکید کرد: باید نقشه دینی بکشیم، دشمن بسیاری از سرگرمی ها را در جامعه برای بانوان طراحی کرده و این سرگرمی ها بازدارنده زن از خانواده است.

 وی ادامه داد: دشمن، پنهان کار می کند، در نتیجه مجری نقشه های او، ما هستیم؛ سئوال می کنند درس خواندن لازم است؟ می گوییم بله! با ایفای آن 4 نقشی که ذکر کردیم؛ ما فقط نگاه می کنیم فلانی تحصیلات بالایی دارد اما نگاه نمی کنیم که چطور زندگی می کند و چه زندگیی دارد لذا باید خودباوری و خداباوری را به بانوان یاد دهیم. علم آموزی عبادت است اما اگر ما را از اصل بازد دارد، دیگر عبادت نیست.

 وقت آن است رکن خانواده را انقلابی حفظ کنیم

 استاد حوزه علمیه خواهران کرمان با اشاره به اینکه دشمن با نقشه جلو آمده ما هم برای اقدام متقابل باید با نقشه جلو برویم و می دانیم که در صف اول هم بانوان هستند؛ گفت: دیگر تنها به شرکت در نماز جماعت و عبادت، مشکل ما حل نمی شود، نقشه های دشمن از پیش طراحی شده اند و الان زمانی است که رکن خانواده را باید انقلابی حفظ کنیم.

وی ادامه داد: نوع حضور نیرو در جنگ نرم و در جنگ سخت متفاوت است؛ ما باید همانطور که در جنگ سخت هر لحظه آمادگی جنگ و مقابله داریم در جنگ نرم هم همین طور آمادگی داشته باشیم اما دشمن بعضی از ما را چنان خواباندند که تا آخر عمر بیدار نمی شویم.

 معماری اظهار داشت: کلیت طرح زن انقلابی همان نقشه ای است که خداوند ترسیم کرده است؛ اولاً نقشه داشته باشیم، ثانیاً نقشه الهی داشته باشیم، عملکرد به صورت 24 ساعته باشد، برای نقشه راه جهادی و تشکیلاتی کار کنیم و نقشه های دیگران را هم بررسی کنیم.

بانوانی که با ایفای نقش خود جهانی شدند

 وی با بیان این پرسش که آیا می شود دختر خانواده بود و جهانی شد؟ پاسخ را مثبت ذکر کرد و افزود: مانند حضرت زینب و حضرت زهرا سلام الله علیهما که مادر پدر شد؛ یا حضرت معصومه سلام الله علیها که عاطفه خواهرانه ایشان، او را بزرگ و جهانی کرد.

استاد حوزه علمیه خواهران کرمان با تصریح به اینکه خانه و خانواده مستحکم در هر شهر نشان می دهد حوزه علمیه آن شهر خوب عمل کرده است؛ گفت: تعداد طلبه های یک شهر نیز نشان می دهد حوزه خوب عمل کرده است.

 یکی از کارکردهای زن در خانواده دوری از تجملات است

 وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه یکی از کارکردهای زن در خانواده دوری از تجملات و کمک به اقتصاد خانواده با مشاغل خانگی است؛ اظهار داشت: هنوز در ادارت خانمی پیدا نکردم که کارمند باشد و از وضع موجودش راضی باشد.

منبع: خبرگزاری شبستان