نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
چهارشنبه 25 اسفند 1395
شماره خبر :
951210

گفتمان نظام زن و خانواده از مسائل مهم کنونی است

گفتمان نظام زن و خانواده از مسائل مهم کنونی است

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان تأکید کرد: یکی از مسائل مهم و مورد نیاز جامعه امروز گفتمان نظام زن و خانواده است.

محمد ابدالی تکلو، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، امروز(24 اسفند)در نشست مشورتی امور بانوان این دبیرخانه در سخنانی تأکید کرد: یکی از مسائل مهم و مورد نیاز جامعه امروز گفتمان نظام زن و خانواده است.

وی با تصریح به اینکه شروع نظام اجتماعی در کوچکترین شکل خود یعنی از خانواده است؛ توجه به مؤلفه های زن و خانواده را مورد تأکید قرار داد و در این زمینه به مواردی چون خودباوری زنان، حس ارزشمندی، حضور در عرصه های زنانه، رشد علمی، توجه به شأن همسری و نیز زن بودن اشاره کرد.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با تأکید بر اینکه نخست باید از خود شروع کرد و پس از آن محیط اطراف، اظهار داشت: در بحث فرهنگ نیز باید از پایین به بالا و ابتدا از خانواده آغاز کرد و پس از آن کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش بسیار مهمی دارند.

در ادامه صدیقه زاهدی، عضو شورای شهر کرمان بر مسائل مهمی از جمله معرفی و بررسی زندگی زنان تاریخ ساز از جمله خانم دباغ، همسر امیرکبیر و..، آموزش برای رؤسای اصناف در خصوص ورود زنان به مغازه ها، گنجاندن درس خانه داری، ازدواج و تدبیر منزل در مدارس و... تأکید کرد.

در این نشست پس از بحث و تبادل نظر میان بانوان حوزوی و دانشگاهی حاضر در جلسه، قرار شد تا مجموعه تشکل هایی که در خصوص زنان کار می کنند طرحی را از میان دیگر طرح ها به عنوان طرح اولویت دار انتخاب و پس از کارشناسی های لازم  با هماهنگی همه تشکل های مرتبط به تصویب برسانند.

منبع: خبرگزاری شبستان