نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:49:15
طلوع خورشید 06:07:51
اذان ظهر 11:52:01
غروب خورشید 17:36:34
اذان مغرب 17:52:34
زمان انتشار :
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1396
شماره خبر :
960214

تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل زندان ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کرمان

تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل زندان ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کرمان

تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل زندان ها و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با موضوع توسعه و ارتقاء همکاری دو جانبه در خصوص برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری در زندان های استان منعقد شد. (9 اردیبهشت)تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل زندان های استان و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد با موضوع توسعه و ارتقاء همکاری دو جانبه در خصوص برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری در زندان های استان کرمان با رویکرد تقویت ارزش های دینی، اخلاقی و ملی امضاء شد.

استفاده از ظرفیت های موجود برای راه اندازی، حمایت و ساماندهی کانون های مساجد در زندان های استان و اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری، تعامل در خصوص توسعه و گسترش امور مشاوره ای کانون ها در زمینه های فرهنگی و هنری در زندان های استان، ایجاد بستر مناسب جهت حمایت معنوی و مادی از آثار تولیدی، محصولات و ابداعات فرهنگی و هنری مددجویان زندان ها، برقراری و توسعه ارتباطات فرهنگی و هنری در جهت تحقق اهداف تفاهم نامه به عنوان زمینه های همکاری مشترک قید شده است.

تأمین مکان مناسب جهت کانون های فرهنگی هنری در زندان ها و تأمین و پرداخت بخشی از حق الزحمه نیروهای متخصص، گروه ها و عوامل حرفه ای معرفی شده از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد؛ تعهداتی است که اداره کل زندان ها در این تفاهم نامه به آن ملزم شده است.

همچنین دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان در خصوص راه اندازی کانون در زندان ها و در صورت امکان در همه اندرزگاه ها و تخصیص بخشی از فعالیت کانون های مذکور در زندان ها تعهد کرده است.

همکاری در خصوص تجهیز کانون های فرهنگی هنری، انجام فعالیت های کمیته های تخصصی(سلامت، آموزش، پژوهش و..) مشارکت در معرفی گروه های فعال و عوامل حرفه ای(فرهنگی، هنری، قرآنی و...)جهت برگزاری و اجرای برنامه در زندان ها، اهدای محصولات فرهنگی به زندان ها، مشارکت در معرفی نیروهای متخصص به عنوان مربیان آموزشی در حوزه های فرهنگی و هنری به صورت دوره ای و مشارکت در معرفی اساتید و مربیان و...از دیگر تعهدات دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان است.

در خصوص نحوه اجرای این تفاهم نامه قرار شد تا کارگروهی با حضور نمایندگان دو طرف در سطح اداره کل زندان ها و ادارات شهرستان ها به صورت مجزا تشکیل شود تا نحوه همکاری را مشخص کند.

گفتنی است، تفاهم نامه مذکور به امضای رمضان امیری، مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی و محمد ابدالی تکلو، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان رسید.

منبع:خبرگزاری شبستان