آخرین اخبار
نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:37:55
طلوع خورشید 05:59:07
اذان ظهر 11:23:09
غروب خورشید 16:46:54
اذان مغرب 17:03:36
زمان انتشار :
چهارشنبه 3 آبان 1396
شماره خبر :
96083

جشنواره مدهامتان، قاریان و حافظان قرآن را از میان بچه های مسجدی شناسایی می کند

جشنواره مدهامتان، قاریان و حافظان قرآن را از میان بچه های مسجدی شناسایی می کند

مدیرکل ارشاد استان کرمان، جشنواره قرآن مدهامتان را یک رویداد کشوری دانست و افزود: کانون های مساجد به عنوان پایگاه های مهم دینی و فرهنگی ما در اقصی نقاط کشور از بین بچه مسجدی ها قاریان و حافظان قرآن را شناسایی می کند.

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امشب(۲۷ مهر)در آئین اختتامیه مرحله استانی دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان در سخنانی بیان داشت: رویکرد، ماهیت و فضای برگزاری جشنواره با یازده دوره گذشته کاملاً متفاوت است و مطمئناً حضور فعالان عرصه قرآنی باعث خیر و بهجت برای شهرستان انار است و آثار خود را در این شهرستان بر جای خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه اصولاً برگزاری این جشنواره ها عنایت خود قرآن و صاحب قرآن است؛ گفت: امسال با برنامه ریزی انجام شده و توجه مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، خواستیم مردم سایر شهرستان ها نیز از این فرصت استفاده کنند و بنا به ظرفیت و پتانسیل موجود در انار، ستاد برگزاری با میزبانی این شهرستان برای مسابقات استانی موافقت کرد.

علیزاده افزود: آمار قرآنی های این شهرستان اعم از حافظان و قاریان و کانون های فعال فرهنگی هنری مساجد، ظرفیت های کمی نیست و ایجاد یک ساختار فرهنگی و برگزاری یک رویداد فرهنگی، آثار خود را در طولانی مدت خواهد گذاشت.

وی با اشاره به همت مؤسسات قرآنی و کانون های فرهنگی هنری و کسانی که بنای خیر را صرفاً در مسجد و مدرسه ندیدند و برای امور قرآنی هزینه کردند؛ اظهار داشت: پیشنهاد فرماندار انار مبنی بر راه اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره قرآن مدهامتان در انار، حاکی از دلسوزی است و ما این موضوع را حتماً بررسی کرده و با عنایت به برگزاری کیفی جشنواره این قول را می دهیم تا بتوانیم دبیرخانه دائمی جشنواره را در انار داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با افزودن اینکه در کنار این رویداد قرآنی، دیگر رویدادهای فرهنگی هنری نیز جزو ظرفیت هایی است که باید دیده شود تا به آنچه جایگاه مردم و شهرستان فرهنگی انار است؛ برسند. 

وی جشنواره قرآن مدهامتان را یک رویداد کشوری دانست و افزود: کانون های مساجد به عنوان پایگاه های مهم دینی و فرهنگی ما در اقصی نقاط کشور از بین بچه مسجدی ها قاریان و حافظان قرآن را شناسایی می کند.

علیزاده با اشاره به اینکه مهدی شائق از جمله افرادی است که از کانون های مساجد برخاسته است؛ گفت: همین افراد{متسابقین مدهامتان} در آینده در مسابقات بزرگ قرآنی رتبه های بزرگ را کسب می کنند؛این جشنواره ها باعث پرداختن عمیق به مفاهیم قرآن و تدبر بیشتر در آن شده و تعامل بسیار خوبی برای قرآنی ها شکل می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: انس با قرآن یعنی دوری از پلیدی ها؛ جامعه ای که با قرآن انس دارد خشونت و دروغ و آسیب های اجتماعی در آن کمتر است زیرا قرآن منشور زندگی است و نیازمند عنایت ویژه به قرآن و عمل به قرآن هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان همچنین نقش صدا و سیما در استفاده از ظرفیت های شهرستانی را بسیار مهم خواند و گفت: جزء انار، ظرفیت های ویژه دیگری هم در شهرستان های ما وجود دارد و در عرصه های دیگری می درخشند و تبادل فرهنگی بین شهرستان ها مهم است.

به گزارش: خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،