نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:49:15
طلوع خورشید 06:07:51
اذان ظهر 11:52:01
غروب خورشید 17:36:34
اذان مغرب 17:52:34
زمان انتشار :
چهارشنبه 6 دی 1396
شماره خبر :
96101

جزئیات برگزاری شانزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان اعلام شد

جزئیات برگزاری شانزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان اعلام شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان در روزهای ۱۳ تا ۱۹ دی ماه جاری خبر داد و جزئیات آن را اعلام کرد.

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امروز (5 دی) در نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان، نمایشگاه کتاب را یکی از بزرگ ترین رویدادهای فرهنگی استان با محوریت کتاب و کتابخوانی دانست که موضوع با اهمیتی برای جامعه ما تلقی می شود.

 وی با بیان اینکه علاوه بر فروش کتاب در نمایشگاه؛ برگزاری نشست های مختلف، برنامه های فرهنگی و ... اجرا می شود؛ از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان کرمان از 13 تا 19 دی ماه جاری در محل نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق کرمان خبر داد و افزود: ساعت بازدید از نمایشگاه 10 صبح تا 8 شب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، شعار نمایشگاه کتاب استان کرمان را همان  شعار هفته کتاب جمهوری اسلامی در سال جاری «آینده روشن با خانواده کتابخوان» عنوان کرد و با اشاره به اینکه نمایشگاه در سه سالن با فضای 6 هزار مترمربع برگزار خواهد شد؛ گفت: تاکنون حدود 500 ناشر برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کرده و 330 غرفه آماده واگذاری به ناشران است.

این مسئول با افزودن اینکه حدود 20 ناشر و مؤسسه استانی در نمایشگاه کتاب کرمان حضور خواهند داشت و در مجموع 48 هزار عنوان کتاب در شانزدهمین نمایشگاه استان ارائه می شود؛ تصریح کرد: 600 میلیون تومان بُن خرید کتاب در نمایشگاه توزیع می شود و همچنین مردم می توانند از طریق پیش فروش، بن کارت های الکترونیکی را خریداری کنند، ضمن اینکه امکان استفاده از بن های نمایشگاه تا دو هفته بعد در کتابفروشی های سطح شهر نیز فراهم شده است.

وی اظهار داشت: نمایشگاه کتاب استان با هیچ نمایشگاهی در کشور تداخل ندارد و زمینه حضور ناشران برجسته در استان فراهم است و در راستای واگذاری فعالیت ها به بخش غیردولتی، با همکاری مشترک بین تعاونی ناشران ایران و شرکت تعاونی کتابفروشان استان کرمان شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان کرمان را برگزار می کنند.

علیزاده با بیان اینکه همچنین ایجاد ویترینی ویژه ایام فاطمیه، برگزاری کارگاه هایی در زمینه ترویج کتابخوانی، نشست های تخصصی نقد کتاب همراه با رونمایی از کتاب های جدید، ایجاد غرفه های خاص در زمینه اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس، رسانه های دیجیتال و ... از برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب استان خواهد بود؛ خاطرنشان کرد: سعی خواهد شد روزهای فرهنگی شهرستان های استان را در نمایشگاه داشته باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: با توجه به همزمانی برگزاری نمایشگاه با روز ملی خواجو، برنامه هایی در زمینه گرامیداشت این شاعر بزرگ خواهیم داشت و ششمین همایش شعر حضرت دوست در این ایام برگزار می شود؛ علاوه بر این، غرفه نذر کتاب توسط یکی از مراکز خیریه برای مناطق زلزله زده، غرفه جشنواره باشگاه های کتابخوانی را نیز خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان همچنین نکاتی درباره اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی و ارائه تسهیلات با سود کم به اصحاب فرهنگ و هنر بیان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان