نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:57:46
طلوع خورشید 06:17:06
اذان ظهر 11:53:08
غروب خورشید 17:29:33
اذان مغرب 17:45:46
زمان انتشار :
سه شنبه 14 دی 1396
شماره خبر :
96102

۹دی نمونه ای از نقش مردم در نگهداشتِ انقلاب اسلامی است

۹دی نمونه ای از نقش مردم در نگهداشتِ انقلاب اسلامی است

مسئول کمیته مساجد ستاددهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمان با تأکید بر مردمی برگزار کردن برنامه های ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نقش مردم در پیروزی و نگهداشتِ انقلاب را مورد تأکید قرار داد.

محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، بعد از ظهر امروز(۱۲ دی)در نشست کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان در سخنانی با تأکید بر اینکه ما به دنبال مردمی کردن برنامه های ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم؛ افزود: مردم بودند که انقلاب کردند و خود نیز انقلاب را حفظ می کنند.

وی درباره نقش مردم در نگهداشتِ انقلاب، به حوادث سال ۸۸ اشاره و تصریح کرد: همه به خاطر داریم در آن روزها وقتی ضد انقلاب به صحنه آمدند، مردم در آن شلوغی ها، آنها را ضربه فنی کردند لذا مردم انقلاب را نگه می دارند و تکریم می کنند.

ابدالی تکلو با بیان اینکه کمیته مساجد ستاددهه فجر باید نسبت به دیگر کمیته ها حضور پررنگ تری داشته باشد؛ علت این امر را نقش مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: مایه افتخار است که جایگاه کانون های مساجد، پایگاه های مقاومت و حتی هیئت های مذهبی، مسجد است.

وی برگزاری پرشکوه ایام الله دهه فجر در آستانه ورود انقلاب به ۴۰ سالگی خود، پخش الله اکبر از مأذنه های مساجد در شب ۲۲ بهمن، توجه بیشتر به مساجدی که در دوران انقلاب نقش محوری داشتند و... را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: متأسفانه امروز فرهنگ از معیشت عقب مانده که برای رفع این مسئله به یک بسیج همگانی نیاز است.

در این نشست دیگر اعضای کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود از جمله توجه به همزمانی ایام الله دهه فجر امسال با ایام فاطمیه و بهره گیری از این مناسبت مذهبی در برنامه های ویژه سالگرد پیروزی انقلاب، گنجاندن مباحث محتوایی در برنامه های مساجد، تدارک برنامه ای ورزشی با محوریت مسجد در آن ایام، برپایی ایستگاه های صلواتی و....پرداختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان