نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:57:46
طلوع خورشید 06:17:06
اذان ظهر 11:53:08
غروب خورشید 17:29:33
اذان مغرب 17:45:46
زمان انتشار :
شنبه 6 بهمن 1396
شماره خبر :
96114

برنامه های دهه فجر در جهت وفاق ملی و پرهیز از جناح بندی های سیاسی باشد

برنامه های دهه فجر در جهت وفاق ملی و پرهیز از جناح بندی های سیاسی باشد

مسئول ستادبزرگداشت دهه فجر استان کرمان با اعلام مهمترین رئوس برنامه ها و سیاست های دهه فجر، بر لزوم برگزاری این برنامه ها در جهت تقویت وحدت ملی و پرهیز از جناح بندی های سیاسی تأکید کرد.

مهدی صدفی، مسئول دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، امروز(۴بهمن)در نشست خبری سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سخنانی با اشاره به اینکه ملت ایران با بهره گیری از توکل به خدا، ایمان راسخ، رهبری پیامبرگونه امام(ره) و وحدت کلمه، رژیم منحوس پهلوی را از بین برد؛ بیان داشت: امروز شاهد نظام مقدس جمهوری اسلامی در این کشور هستیم.
وی ادامه داد: در دوران انقلاب، شاهد دستاوردهای متعددی در عرصه های مختلف بودیم و از طرفی دشمنان نظام از روزهای آغازین انقلاب تلاش برای ناامیدی و اختلاف و تنش همراه با ترفندهای مختلف کردند و آنان که پایه های استکباری خود را از روزهای آغازین انقلاب متزلزل دیدند، با هجمه های بسیار فراوانی در این قریب ۴ دهه فعالیت های بیشماری در جهت براندازی نظام و ارزش های انقلاب اسلامی و ملت ایران داشتند اما حضور دشمن شکن ملت ایران را در عرصه های مختلف داشتیم.
صدفی با بیان اینکه علاوه بر نگاه ملی، به مناسبت هایی چون دهه فجر نگاه اعتقادی هم داریم؛ تبیین برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند را از رویکردهای ستاددهه فجر خواند و افزود: دشمن با ترفندهای مختلف هم در جهت یأس و هم شایعه ناکارآمدی نظام ولایی و مکتبی در جهت براندازی نظام کار می کند لذا تبیین  برکات نظام، رکن اساسی برنامه های دهه فجر است.

وی مردمی برگزار کردن برنامه ها، پرمحتوا و تأثیرگذار و پویا بودن برنامه ها، ایجاد فضای شادابی هرچه بیشتر در جامعه، امیدبخشی به جامعه به ویژه آینده جوانان به عنوان آینده سازان کشور، تقویت روحیه خودباوری، رعایت حرمت ایام فاطمیه، تقویت ارکان اساسی نظام از جمله جایگاه ولایت فقیه، پرهیز از اسراف را از دیگر رویکردهای ستاددهه فجر در اجرای برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خواند.

رئیس ستادبزرگداشت دهه فجر استان کرمان با تأکید بر اینکه برنامه های آن ایام باید وحدت بخش و در جهت همبستگی و وفاق ملی و پرهیز از جناح بندی های سیاسی باشد؛ به تشکیل ستاد استانی دهه فجر با ۲۴ کمیته تخصصی، ۸ کارگروه، ۲۱ ستاد شهرستانی و ۵۰ ستاد در بخش های سراسر استان و قریب دو هزار روستا با مقدوراتی که در دهستان ها وجود دارد؛ اشاره کرد.

وی شعار اصلی و محوری دهه فجر امسال را «سربلندی ملت ایران در پرتو جمهوری اسلامی، اقتدار همه جانبه و اقتصادمقاومتی» عنوان کرد و گفت: شاخصه مهم برنامه های امسال جذابیت، اثربخشی، پرمحتوا، بانشاط و فراگیر بودن است که از ۵ تا ۱۲ بهمن باعنوان هفته استقبال از دهه فجر  است و برنامه هایی اجرا می شود.

 

 

صدفی با تصریح به اینکه باتوجه به اینکه روزهای آغازین دهه فجر با ایام فاطمیه همراه است لذا در ۵ روز اول برنامه جشن و سرور نداریم اما برنامه ها از محتوای لازم برخوردار است؛ بر ضرورت توجه بیش از پیش به گرامیداشت سالروز ورود امام(ره)به میهن هم اشاره و تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، ۱۲ بهمن روز ولادت امامت در کشور است زیرا امام(ره) پیش از آن، رهبر نهضت بودند و از زمان ورود به میهن، امام امت هم لقب گرفتند.

 

 

وی ادامه داد: باید بیش از سالهای گذشته به این روز توجه شود و در جهت تکریم از امام(ره) و مبارزات و مجاهدت های ایشان برنامه ریزی مفصلی داشته باشیم لذا مراسم این روز در مرکز استان ساعت ۹ و نیم صبح در مصلی امام علی علیه السلام برگزار می شود.

 

 

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش برگزاری ۱۸ ویژه برنامه در ۱۸ مسجدمحوری، همایش فعالان قرآنی و نماز، همایش تجلیل از مبارزان انقلاب اسلامی، کرسی آزاد اندیشی گفتمان انقلاب در دانشگاه ها، جشن اصناف و بازاریان، همایش تبیین نقش هیئات مذهبی برای اولین بار، جشنواره فرهنگی هنری روستایی عشایری، مسابقات فرهنگی، ورزشی، ویژه برنامه های خاص صداوسیما، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، را از جمله برنامه های پیش بینی شده ستاد دهه فجر استان خواند.

 

وی گلبانگ تکبیر همراه با نورافشانی آسمان، برگزاری چندین یادواره، همایش فرهنگی نقش حضرت زهراسلام الله علیها در دفاع از ولایت، همایش دختران فاطمی، تریبون آزاد «چرا انقلاب کردیم»، نمایشگاه اسناد انقلاب اسلامی، نمایشگاه قرآن استان، رژه موتوری، اکران فیلم های مرتبط با انقلاب، گردهمایی حافظان قرآن را از دیگر برنامه های قابل ذکر فهرست کرد.

 

صدفی به تقدیم ۲۳ شهید از استان کرمان به انقلاب اسلامی هم اشاره و تصریح کرد: مراسم ۲۲ بهمن با راهپیمایی از چهارراه طالقانی تا میدان عاشورا برگزار و سخنران ویژه مراسم بعداً اعلام می شود.

 

وی در پایان با بیان اینکه شاهد رخدادهایی زیادی در تقابل با نظام و ارزش های انقلاب بودیم و فتنه اخیر آمریکایی در جهت براندازی نظام بود اما ملت با حضور در صحنه، توطئه اخیر را خنثی کرد؛ اظهار داشت: لذا ۲۲ بهمن امسال، روز اعلام وفاداری و بیعت مجدد با ارزش های انقلابی و نظام جمهوری اسلامی است.

 

 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: هرگاه حضور مردم را پر رنگ دیدیم، معادلات دشمن به هم ریخت و ترفندهای او خنثی شد.؛ ملت با همه گرفتاری هایی که می بیند اما پایبند به آرمان های امام(ره) است و می داند برکات زیادی در طول ۳۹ سال شاهد بودیم.