نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:57:46
طلوع خورشید 06:17:06
اذان ظهر 11:53:08
غروب خورشید 17:29:33
اذان مغرب 17:45:46
زمان انتشار :
شنبه 6 بهمن 1396
شماره خبر :
96111

طرح « ۱۴ شب ۱۴ مسجد» در ایام الله دهه فجر/نقش آفرینی مسجد، بسته به برنامه ریزی دست اندرکارانِ آن است

طرح « ۱۴ شب ۱۴ مسجد» در ایام الله دهه فجر/نقش آفرینی مسجد، بسته به برنامه ریزی دست اندرکارانِ آن است

مسئول کمیته مساجد ستاددهه فجر استان کرمان با بیان نکات مهمی درباره نقش آفرینی مسجد، از اجرای طرح ۱۴ شب ۱۴ مسجد در ایام الله دهه فجر خبر داد.

محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنی هنری مساجد استان، امروز(30 دی)در گردهمایی اعضاء ستادهای مردمی مسجد و محله با یادآوری نقش محوری مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: {در جریان پیروزی انقلاب} کمتر جایگاهی مانند مساجد در میان مردم به عنوان محور قرار داشت.

وی با اشاره به مسئولیت سنگین دست اندرکاران مسجد و لزوم پاسخگو بودن آنان خاطرنشان کرد: امروز نقش آفرینی مسجد بسته به برنامه ریزی دست اندرکاران آن است زیرا در گذشته، مسجد یک جاذبه کامل برای اقشار مختلف بود اما امروزه جاذبه ها زیاد شده و از این رو متولیان مسجد، مسئولیت بیشتری دارند.

مسئول کمیته مساجد ستاددهه فجر استان کرمان، علت حضور مجموعه های مختلف از جمله کانون های مساجد، پایگاه های بسیج، هیئت های مذهبی و... در مساجد را، ایجاد جاذبه برای اقشار مختلف در گرایش ایشان به مسجد خواند و بر ضرورت ارزیابی عملکرد در این زمینه تأکید کرد.

وی در ادامه سخنانش، برگزاری پرشکوه مراسم محوری ایام الله دهه فجر در 12 و 22 بهمن را مورد تأکید قرار داد و گفت: پس از اغتشاشات اخیر و از آنجا که همه رسانه های دنیا این مراسم را رصد می کنند، امیدواریم با همت مردم مشت محکمی به دهان کسانی زده شود که می خواهند ملت ما را ناامید کنند.

 

ابدالی تکلو با بیان اینکه در مرکز استان 260 مسجد وجود دارد که پیگیر اجرای برنامه در همه آنها طی ایام الله دهه فجر هستیم، افزود: اما با توجه به ظرفیت و پتانسیل بعضی از مساجد، مراسم محوری در 14 مسجد طی 14 شب پیش بینی شده است.

در این نشست حجت الاسلام محمد رضایی، معاون تعلیم و تربیت بسیج سپاه ثارالله استان کرمان از ویژه برنامه های بسیج مساجد و محلات در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: «هر مسجد یک قاضی، استقرار تیم پزشکی رایگان، مشاوره دینی، میز خدمت با حضور مسئولین در مساجد و پاسخگویی به مردم، آموزش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت و... با محوریت یک مسجد، نشست های بصیرتی، جشنواره صالحین، خاطره گویی، کرسی تلاوت و...» از عناوین برنامه های پیش بینی شده است.

«محفل قرآنی طی 10 شب در 10 مسجد، پیاده روی مسجد تا مسجد، اجرای ویژه برنامه هیئت ورزش های همگانی در مساجد و آموزش حرکات اصلاحی به مؤمنین» از جمله برنامه های قطعی کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان و «غبارروبی مساجد در آستانه ایام الله دهه فجر، پخش سوره مبارکه فجر از بلندگوهای مساجد در ساعت 9 و 30 دقیقه صبح 12 بهمن و همزمان با لحظه ورود امام به میهن، گلبانگ الله اکبر از مأذنه های مساجد در شب پیروزی انقلاب و برپایی ایستگاه صلواتی» هم از برنامه های پیشنهادی اعلام شد.

همچنین بر مشارکت دادن جوانان در برنامه های دهه فجر، استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه و فضای مجازی، مردمی برگزار کردن مراسم و... نیز تأکید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،