نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
سه شنبه 12 بهمن 1396
شماره خبر :
96115

برنامه های نهایی ایام الله دهه فجر در کرمان اعلام شد

برنامه های نهایی ایام الله دهه فجر در کرمان اعلام شد

کمیته های ۲۴ گانه ستاددهه فجر استان کرمان، مهمترین برنامه های پیش بینی شده برای ایام الله دهه فجر را اعلام کردند.

مهدی صدفی، مسئول ستادبزرگداشت دهه فجر استان، امروز(۸ بهمن)در جلسه ستادبزرگداشت دهه فجر استان گفت: این ستاد در همه شهرستان ها و حتی بیش از دو هزار روستا، در قالب کمیته های مختلف و با ۳۲ کارگروه و کمیته تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون قریب ۵ هزار برنامه در قالب های برنامه های فرهنگی، هنری، رسانه ای، مراسم و...از سراسر استان اعلام شده و تأکید داریم در ایام الله دهه فجر برنامه هایی متفاوت از سالهای گذشته داشته باشیم؛ تصریح کرد: اصول و سیاست ها و رویکردهای ستاد دهه فجر ضرورت بیان برکات و دستاوردهای انقلاب است.

صدفی با اشاره به اینکه دشمنان در داخل و خارج با ترفندهای مختلف در جهت تضعیف نظام و {به خیال خود}اعلام ناکارآمدی نظام قصد براندازی دارند؛ افزود: قریب ۳۹ سال از انقلاب می گذرد و در آستانه ورود به چهلمین سال انقلاب هستیم لذا تلاش در جهت مردمی شدن برنامه ها هستیم و تأکید داریم همه مخاطبین برنامه ها خود و کسانی که مرتبط هستند در تصمیم گیری و اجرا دخالت دهیم.

وی همچنین بر رعایت شئونات اسلامی به ویژه رعایت حرمت ایام فاطمیه در ایام الله دهه فجر تأکید کرد.

پس از وی کمیته های مختلف به ایراد مهمترین برنامه های خود پرداختند و در همین زمینه محمد ابدالی تکلو، مسئول کمیته ستاددهه فجر استان مساجد کمیته مساجد، اعضای این کمیته را متشکل از اوقاف، تبلیغات اسلامی، سپاه، شهرداری، هیئت ورزش های همگانی و هیئات مذهبی دانست و گفت: ۶۹ برنامه پیشنهادی ویژه ایام الله دهه فجر به مساجد اعلام کردیم.

وی ادامه داد: در مجموع این کمیته ۳ جلسه تشکیل داده و یکی از مهمترین برنامه های آن اجرای طرح « ۱۴ شب ۱۴ مسجد» و  پیاده روی از مسجد تا مسجد است.

در ادامه این نشست برنامه های نشاط آفرین از جمله شترسواری و اسب سواری توسط کمیته روستایی و عشایری، رژه موتوری نیروهیا مسلح در ۱۲ بهمن، نورافشانی آسمان در شب ۲۲ بهمن در میدان خواجو، تجلیل از خانواده های شهدا، توسط کمیته نیروهای مسلح؛ افتتاح پروژه های مختلف، اهداء جهیزیه و برنامه های تبیینی‌ توسط کمیته همیاری و تشکل های مردمی؛ ایستگاه کودکان انقلابی، پرده خوانی انقلاب، اکران فیلم پایان رؤیاها، اردوی جهادی فرهنگی هنری توسط کمیته کودک و نوجوان اعلام شد.

۹۸۳ برنامه ورزشی، ۷ محفل انس با قرآن در ۷ باشگاه ورزشی، برپایی ایستگاه سلامت در نماز جمعه توسط هلال احمر و اجرای کاروان سلامت در بند نسوان زندان، دعوت از مبارزین ستمشاهی در مدارس، تشکیل گروه سرود ۵۷ نفری از دانش آموزان، افتتاح دوازدهمین نمایشگاه قرآن، برگزاری دومین هفته قرآن و عترت، اکران فیلم های فجر، گلبانگ تکبیر در بقاع متبرکه همزمان با شب پیروزی انقلاب، محفل شعر سرو جاودان، مسابقه استانی از کتاب«بگو به جان امام» از دیگر برنامه هایی است که توسط کمیته های مربوطه اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،