نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
پنج شنبه 24 بهمن 1396
شماره خبر :
96116

کانون های فرهنگی هنری، پتانسیل بزرگی برای جذب جوانان به مساجد هستند

کانون های فرهنگی هنری، پتانسیل بزرگی برای جذب جوانان به مساجد هستند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان، کانون های فرهنگی هنری را پتانسیل بزرگی در مساجد خواند که با هدف جذب قشر جوان، بازوی خیلی محکمی برای ائمه جماعات هستند.

محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، بعداز ظهر امروز(۱۶ بهمن)در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در سخنانی با ارائه گزارشی از وضعیت کانون های مساجد استان بیان داشت: با توجه به وجود دو دبیرخانه کانون های مساجد در استان که شمال و جنوب استان را شامل می شود؛ تعداد کل کانون های مساجد یک هزار باب است.

وی افزود: از این تعداد، ۶۳۴ کانون فرهنگی هنری در شمال استان و ۴۰۰ کانون در جنوب است که با توجه به وجود ۲ هزار و ۲۲۷ مسجد در استان، می توان گفت نیمی از مساجد دارای کانون فرهنگی هنری است ضمن اینکه از ۲۵۰ مسجد شهر کرمان، ۸۰ مسجد دارای کانون است.

این مسئول همچنین به تعداد ۲۹۷ کانون روستایی که ۴۷ درصد کل کانون های مساجد شمال استان را شامل می شود، اشاره و بیان کرد: علاوه بر این، بعضی ها کانون تخصصی هستند و ۴۷ خانه نور، ۶۲ کتابخانه مخزن دار ۱۴۷ کتابخانه باز در کانون های مساجد وجود دارد.

وی با بیان این مطلب که متأسفانه متولی مشخص در مساجد وجود ندارد و این باعث مختل شدن فعالیت های فرهنگی می شود؛ کانون های فرهنگی هنری را پتانسیل بزرگی در مساجد خواند که با هدف جذب قشر جوان، بازوی خیلی محکمی برای ائمه جماعات هستند.

ابدالی تکلو، نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد را در فرهنگسازی مورد تأکید قرار داد و قرائت صلوات خاصه امام رضا علیه السلام و طرح تلاوت نور در مساجد را شاهد این مدعا دانست و گفت: نهج البلاغه خوانی نیز اخیرا'' در مساجد آغاز شده آغاز شده است.

وی اجرای هر ساله طرح آسمانی ها در مشهد مقدس ویژه کانون های مساجد کشور را از دیگر برنامه های قابل ذکر خواند و اظهار داشت: در یک سال گذشته دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فعالیت های ویژه ای انجام داده که برگزاری دومین کنگره بین المللی پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله از جمله آن است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان زا گردهمایی مدیران مسئول کانون های مساجد استان در روزهای منتهی به ولادت حضرت زهراسلام الله علیها در مشهد خبر داد و در ادامه با ابراز امیدواری بر اینکه با برنامه ریزی بتوانیم مساجد پر رونقی داشته باشیم؛ تصریح کرد: بعضی کانونها حجم وسیعی از کار انجام  می دهند و حرف برای گفتن دارد. 

در این دیدار که به اتفاق اعضای دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان و جمعی از مدیران مسئول و ائمه جماعات کانون ها انجام شد؛ همچنین ابدالی تکلو بنا به اهمیت و ضرورت موضوع، راه اندازی کانون مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان را مطرح کرد که با موافقت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان مواجه شد.

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،