نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
یکشنبه 20 اسفند 1396
شماره خبر :
96128

عملکرد مثبت کانون های مساجد در استان کرمان، منجر به ایجاد انگیزه دستگاه ها برای حمایت از این مجموعه شد

عملکرد مثبت کانون های مساجد در استان کرمان، منجر به ایجاد انگیزه دستگاه ها برای حمایت از این مجموعه شد

مدیران کل حوزه استاندار و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در سخنانی عملکرد دبیرخانه و کانون های مساجد استان را مثبت ارزیابی کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام محمودآبادی، مدیرکل حوزه استاندار، شامگاه(14 اسفند)در همایش بزرگداشت بیست و پنجمین سالروز تأسیس کانون های فرهنگی هنری مساجدهم در سخنانی با اشاره به اینکه مساجد همواره پایگاه برجسته انقلابیون و عرصه فعالین جهاد و شهادت بوده و برای همه جوانان الگو است؛ گفت: مسجد به عنوان یک شاخص فرهنگی و اجتماعی مطرح است.

وی با تصریح به اینکه کار در مساجد نیازمند توفیق و سعادت است؛ اظهار داشت: یکی از رموز موفقیت آنها که عاقبت به خیر شدند این بوده که رشد و بالندگی شخصیت آنان در مسجد بوده است.

 حجت الاسلام محمودآبادی ادامه داد: شما همه اهل مسجد و عبادت هستید همین که به نوع فعالیت شما توجه می شود نشاندهنده توجه مسئولین است؛ توجه به هنرِ مسجد و بالندگی و معنا پیداکردن فعالیت های فرهنگی و هنری و جهت دادن به این فعالیت ها، رونق جدیدی در وزارت ارشاد بود که با ایجاد کانون های مساجد بوجود آمد.

وی تأکید کرد: یکی از ارکان مهم تأثیرگذار در حوزه فرهنگ و هنر کانون های مساجد هستند و عملکرد کانون ها در استان کرمان باعث انگیزه و رغبت دستگاه ها به حمایت شده و ما هم در حوزه استاندار یاور کانون ها هستیم.

 محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم گفت: ربع قرن تلاش این مجموعه را باید به فال نیک گرفت که شما {دست اندرکاران مساجد}چراغ کانون های مساجد را در هر برهه ای روشن نگه داشتید و گرفتار مسائل جزئی نشدید و با دغدغه، مأموریت های نظام  را پیگیری کردید.

 وی با بیان اینکه کانون های مساجد به عنوان یکی از مهمترین تشکل های دینی؛ گستردگی و عظمت آنان مثال زدنی است، استفاده از این توان و پتانسیل که وصل به متعهدین و مردم است را مهم خواند که باید از آن استفاده کرد و تصریح کرد: در مدت قریب به دو سال مسئولیت ابدالی تکلو در دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان با برنامه ریزی مناسب و عزم جدی اقدامات خوبی انجام شده است.

علیزاده با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری گفت: باید این دغدغه ها را به گوش جان شنیده و مطیع و دنبال کننده باشیم و نگاه سیستمی به این موارد نداشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفتمان سازی و فرهنگ سازی در همین راستا را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به اینکه تا تفکر مردم عوض نشود؛ گفتمان سازی نمی شود؛ افزود: چه پایگاه های فرهنگی مهمتر از کانون های مساجد برای فعالیت های فرهنگی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و فضای مجازی که جزو دغدغه های رهبری است؛ از این ابزار مفید باید برای بهره برداری در راستای فرهنگ خودمان استفاده کرد.