نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
یکشنبه 20 اسفند 1396
شماره خبر :
96123

لزوم معرفی بیش از پیش کانون های فرهنگی هنری مساجد/ مدیران کانون ها برای فعالیت فرهنگی اثرگذار باید آموزش ببینند

لزوم معرفی بیش از پیش کانون های فرهنگی هنری مساجد/ مدیران کانون ها برای فعالیت فرهنگی اثرگذار باید آموزش ببینند

نشست هم اندیشی مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با مدیرکل ارشاد و مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان برگزار و در بخش های مرتبط بحث و تبادل نظر شد.

محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در نشست هم اندیشی با مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اعزامی به مشهد مقدس اظهار داشت: یک ریال منبع دولتی برای این گردهمایی هزینه نشده اما برگزاری آن افتخار بزرگی است که برای نخستین بار چنین جمعی در مشهد گرد هم می آیند.

وی با بیان اینکه ‌اصل کار ما فعالیتِ فرهنگی مردمی است و ‌بعضی کانون ها در بخش های تخصصی ورود کردند و در محله خود اثرگذار بودند، بیان داشت: برای اولین بار بازدید از کانون های مساجد را آغاز کردیم و شنبه و دوشنبه هر هفته انجام می شود.

 


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان خاطرنشان کرد: ریگان(در شرق استان) تنها شهرستانی است که همه ۸۰ مسجد آن، کانون فرهنگی هنری دارد و حتی کانون اهل سنت هم داریم. 

وی با تاکید بر لزوم مدیریت مشخص و واحد در مساجد، نقش امام جماعت را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه روحانی نباید صرفا'' برای نماز به مسجد بیاید، خاطرنشان کرد: امام جماعت حتما'' باید یک دوره مدیریت مسجد را ببیند و کانون های فرهنگی هنری مساجد باید پایگاه فرهنگسازی و بازوی امام جماعت باشند. 

ابدالی تکلو ''ماندگاری کار فرهنگی'' و ''وسعت بخشیدن به دایره فعالیت های کانون مسجد'' را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: کار فرهنگی باید قابل صدور باشد و در این راستا نخست باید از خودمان آغاز و فکر و رفتار خویش را اصلاح کنیم. 

 در ادامه جمعی از مدیران مسئول به بیان دیدگاه ها و بیان پاره ای از مشکلات پرداختند؛ محرومیت تعدادی از مساجد از داشتن امام جماعت، موازی کاری، ناشناخته ماندن کانون ها، معرفی کانون های مساجد از طریق تریبون نمازجمعه، برگزاری گردهمایی مشترک کانون های مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج، فضای فیزیکی نامناسب بعضی کانون ها، ارائه راهکار برای انجام کارهای فرهنگی و جذب جوانان به مساجد، لزوم آشنایی با آسیب های فضای مجازی، مجال ندادن به جوانان فعال و باانگیزه و دارای ایده در مسجد توسط بعضی از هیئت امناء، از مواردی بود که توسط تعدادی از مدیرمسئولان کانون ها عنوان شد.‌

در این نشست یکی از بانوان مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد با اشاره به اینکه برای جذب به مساجد اول باید ببینیم خودمان درست جذب شدیم که می خواهیم دیگران را جذب کنیم، بر ضرورت برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد به جهت اهمیت کار کانون ها در جنگ نرم دشمن و همچنین کار تشکیلاتی در این  هم تاکید کرد و افزود: ما کار را فراتر از کانون روستا، در روستاها، شهرستان ها و حتی استان های همجوار از جمله در زمینه کتابخوانی انجام می دهیم. 

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست حضور داشت و نکاتی به اختصار متذکر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،