نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
یکشنبه 20 اسفند 1396
شماره خبر :
96124

کارگاه های آموزشی مدیر مسئولان کانون های مساجد کرمان/عناصر فرهنگی دو دسته هستند

کارگاه های آموزشی مدیر مسئولان کانون های مساجد کرمان/عناصر فرهنگی دو دسته هستند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با توضیحاتی پیرامون عناصر فرهنگی، بیان داشت: در حوزه تشکیلات، کانون ها و مساجد به شدت گرفتار مستحبات شدیم.

اعزامی به مشهد مقدس، سومین روز از حضور مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در اردوی زیارتی، فرهنگی و آموزشی با برگزاری کارگاه های آموزشی همراه است که در دو بخش '' اصول و مهارتهای کار تشکیلاتی'' و '' تهدیدها و فرصت های فضای مجازی'' برگزار شد.

سعید سعادتی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در کارگاه نخست درباره  کار تشکیلاتی اهداف تشکیلات، شاخص ها و ویژگی ها، آسیب شناسی و.... مطالبی بیان کرد و با ارجاع دادن مدعوین به کتاب '' تشکیلات انقلابی، بستری برای رویش امت واحده'' اظهار داشت: خیلی ها اول انقلاب، انقلابی بودند اما بعدها رفوزه شدند و از این رو عناصر فرهنگی دو دسته اند.

 وی افزود: عده ای متشرع و متدین اما فقط پیش رو بوده و تکروی کردند؛ ثروت برای خودم، تقوا برای خودم و....اینجاست که خودبینی و کبر مطرح می شود و طرف مقابل مردم یا ولایت قرار می گیرد،  اینها با هر سرعتی بروند و هر قدر هم موفق باشند اما با کبر و خودبینی انبار خود را آتش می زنند.

 


سعادتی ادامه داد: دسته دوم کسانی هستند که گرچه سرعت آنها نسبت به دسته اول کمتر است اما عده ای را هم با خود می برند و به فرموده مقام معظم رهبری هم پیش رو و هم پیش برنده هستند لذا تقوای جمعی آنقدر اهمیت دارد که رهبری می فرماید انقلاب از این ضربه خورده و عده ای با وجود داشتن تقوای فردی اما چون تقوای جمعی نداشتند فتنه گر ضد امام توانست به آنها تکیه کند و این خیلی خطر بزرگی است.

وی با تاکید بر اینکه نباید محافظه کار بود، با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه چرا فرهنگ کار جمعی در جامعه اسلامی ضعیف است؛ خاطرنشان کرد: درسفره انقلاب و اسلام تک خوری ممنوع است. 

سعادتی با افزودن اینکه اصطلاح ''خودمجتهدی'' یک اپیدمی در بین حزب اللهی ها شده، تصریح کرد: آقا مجتبی تهرانی لوازم تقوا را دو چیز می داند؛ هجرت و جهاد؛ هجرت برای خواص هجرت کبری است و شما هر آن درگیر این هجرت هستی. برای اخص، هجرت به امر اوجب است؛ اما در حوزه تشکیلات و کانون ها و مساجد به شدت گرفتار مستحبات شدیم و آن را جایگزین واجب کردیم، کانون ها آمدند که به نمازگزار اضافه شود نه اینکه در وقت نماز مشغول کارهای کانون اعم از هنری و... باشیم.

همچنین کریمی، در کارگاه آموزشی فضای مجازی؛ فرصت ها و تهدیدها هم مطالبی بیان کرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان