نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
دوشنبه 21 اسفند 1396
شماره خبر :
961210

۱۱۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان کرمان وجود دارد

۱۱۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان کرمان وجود دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: هزار و ۱۰۰ کانون فرهنگی هنری در ماسجد استان کرمام حضور دارند.

 محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان امروز(۱۶ اسفند) در گردهمایی مشترک مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استانهای خراسان رضوی و کرمان ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) با اشاره به اینکه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد در صف اول فعالیت های فرهنگی هستند،گفت:پیشینه تعاملان فرهنگی بین استانهای خراسان رضوی و کرمان بسیار درخشان است به طوریکه در سالهای گذشته شاهد تعاملات بین ۲ استان بوده ایم.

وی اظهارداشت: در استان کرمان و حوزه جنوب کرمان هزار و ۱۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد وجود دارد که در بخش شمالی ۶۳۴ کانون فعال اعم از تخصصی، مصلی و دانشگاهی همچنین ۴۷ درصد کانون های کرمان روستایی هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان ادامه داد: در سال جاری کنگره پیامبر اعظم(ص) را در راستای تحکیم وحدت و انسجام بین ادیان و فرق مختلف با حضور آیت الله اعرافی برگزار کردیم همچنین در راستای نامگذاری شعار سال تفاهمی را بین اداره ارشاد و دفتر امور استانداری کرمان به امضا رساندیم مبنی بر ایجاد ۲۰۰ تالار گفتگو در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد روستاهای استان.

 علیزاده به برگزاری مسابقات قرآنی مدهامتان در سطح استان کرمان اشاره کرد و گفت:در حال حاضر هم اردوی علمی، فرهنگی و زیارتی را برنامه ریزی و اجرا کردیم که شامل تبادل نظرريال کارگاههای آموزشی و برنامه های تعاملی بوده است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان