آخرین اخبار
نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:37:16
طلوع خورشید 05:58:20
اذان ظهر 11:23:02
غروب خورشید 16:47:26
اذان مغرب 17:04:06
زمان انتشار :
سه شنبه 23 فروردین 1397
شماره خبر :
97012

حمایت از کالای ایرانی همه مباحث تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی را در برمی گیرد

حمایت از کالای ایرانی همه مباحث تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی را در برمی گیرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با تصریح به اینکه حمایت از کالای ایرانی همه مباحث تولید، اشتغال و عملاً اقتصاد مقاومتی را در برمی گیرد؛ ظرفیت قابل توجه کانون های فرهنگی هنری مساجد در تحقق شعار سال مورد تأکید قرار داد.

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امروز(۲۱ فروردین)در دیدار نوروزی مسئول و اعضای دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار داشت: برنامه های کانون های مساجد استان در سال گذشته متفاوت و تبدیل به برنامه هایی آموزشی و کارگاهی شد.

وی با بیان اینکه اتفاقات شایسته و قابل تقدیری در این زمینه رخ داد؛ افزود: همین جلسات هم اندیشی و کارگاه های آموزشی اتفاق بزرگی است زیرا هر یک از آموزش دیده ها، سفیر فرهنگ در مساجد هستند و این، منجر به تغییر در فرهنگ عمومی جامعه خواهد شد.

علیزاده با اشاره به اینکه همه معضلاتی که جامعه دامنگیر آن است ریشه در فرهنگ دارد؛ در خطاب به دست اندرکاران کانون های مساجد تأکید کرد: ظرفیت و ابزار مهمی را مدیریت می کنید؛ امیدواریم شاهد اتفاقات فرهنگی خوبی باشیم از جمله اینکه کانون های مساجد در تحقق شعار سال نقش مهم و کلیدی دارند.

وی با تصریح به اینکه حمایت از کالای ایرانی همه مباحث تولید، اشتغال و عملاً اقتصاد مقاومتی را در برمی گیرد؛ انتخاب این نام از سوی مقام معظم رهبری را انتخاب حکیمانه ای دانست و افزود: باور مردم نسبت به کالای باکیفیت ایرانی باید تغییر کند و کانون های مساجد در این باره نقش کلیدی دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بر ضرورت سیاست گذاری و برنامه ریزی برای تحقق شعار سال از بستر کانون های مساجد تأکید کرد و گفت: گستردگی کانون ها ظرفیت مهمی در تحقق شعار سال است و محور تالارهای گفتگوی اقتصادمقاومتی که از سال گذشته آغاز شده، می تواند همین مباحث باشد. 

وی نقش بانوان در تحقق شعار سال را به دلیل محور بودن در خانه مورد تأکید قرار داد و با اشاره به اینکه خرید کالای ایرانی کمک به تولید داخلی است؛ خاطرنشان کرد: گاهی فضای مجازی در تبلیغ کالای قاچاق کمک می کند؛ ما باید از برنامه های خودجوش مردمی{برای فرهنگسازی تحقق شعار سال} استفاده کنیم و بچه های مسجدی بهترین مروجان شعار سال هستند.

علیزاده در پایان بر لزوم جذب حامیان و خیرین فرهنگی برای پیشبرد بهتر کارهای کانون هیا مساجد تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان