نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:16:12
طلوع خورشید 06:35:19
اذان ظهر 12:44:29
غروب خورشید 18:54:07
اذان مغرب 19:09:58
زمان انتشار :
یکشنبه 14 مرداد 1397
شماره خبر :
97051

امام جماعت باید به روز و ارکان مسجد بازوان او باشد

امام جماعت باید به روز و ارکان مسجد بازوان او باشد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان با اشاره به اینکه مسجد باید در حوزه های مختلف تغذیه شود و اگر مسجد خوب عمل کند آن منطقه و محله نیز بیمه می شود، گفت: تمام ارکان مسجد باید بازوان امام جماعت باشند.

محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان امروز ( 9 مرداد ) در دیدار با حجت الاسلام علی جلالی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینکه دبیرخانه کانون های مساجد زیر مجموعه ستاد عالی کانون های مساجد کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در استان نیز دارای یک هیئت هماهنگی و نظارت هست؛ افزود: ریاست این هیئت را امام جمعه بر عهده دارد.

وی گفت: ما بر این باور هستیم که در مسجد باید حرف اول و آخر را امام جماعت بزند؛ یکی از عوامل رکود مساجد، رکود ما مسئولین در حوزه مسجد است؛ در سال های گذشته جاذبه های مسجد بیشتر بود و امروزه با وجود جاذبه های دیگر، مسجد باید دارای برنامه های خوب و متنوع باشد که نوجوانان و جوانان مجذوب آن شوند و این امر مستلزم این است که روحانی و امام جماعت دارای مطالعه و به روز باشد.

وی با اشاره به اینکه تمام ارکان مساجد باید بازوان امام جماعت باشند، ابراز داشت: مسجد باید در حوزه های مختلف تغذیه بشود و اگر مسجد خوب عمل کند آن منطقه و محله نیز بیمه می شود.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان با بیان این مطلب که در سال جاری به بهانه روز جهانی مسجد تلاش داریم با همکاری سازمان ها و دستگاه های مرتبط با مسجد و با هم افزایی، برنامه ای اثرگذارتر از گذشته در روز جهانی مسجد داشته باشیم که در این زمینه تاکنون دو جلسه برگزار شده است، اظهار داشت: ما باید هنرمند مسجدی را تربیت کنیم، بچه ها باید در فضای مسجد کار و فعالیت کنند.

ابدالی تکلو با اشاره به برگزاری کنگره باشکوه پیامبر اعظم صلی الله و علیه و آله در سال گذشته، تصریح کرد: باتوجه به شرایط خاص فرهنگی در استان کرمان و جهت نهادینه شدن کنگره پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله، تلاش داریم که در سال جاری نیز این برنامه را با شکوه تر برگزار کنیم و انتظار داریم که سازمان تبلیغات نیز در این زمینه ما را همراهی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان