نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:10:01
طلوع خورشید 06:32:40
اذان ظهر 11:49:19
غروب خورشید 17:06:11
اذان مغرب 17:23:16
زمان انتشار :
یکشنبه 14 مرداد 1397
شماره خبر :
97052

عملکرد مسجد طفلان مسلم کرمان، در جذب جوانان و نوجوانان قابل تقدیر است

عملکرد مسجد طفلان مسلم کرمان، در جذب جوانان و نوجوانان قابل تقدیر است

مسول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان تصریح کرد: مسجد طفلان مسلم به لطف خدا و تلاش مجموعه فعال در این مکان به خصوص حجت الاسلام غفوری نسب، امام جماعت بسیار پر تلاش و فعال هستند و نتیجه آن، جذب نوجوانان و جوانان به مسجد است.

محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان شنبه شب ( 13 مرداد ) در اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون فرهنگی هنری مسجد طفلان مسلم شهر کرمان بیان داشت: اگر حضور مردم و اقشار مختلف جامعه به خصوص نوجوانان و وجوانان در مساجد کم رنگ شده است، تقصیر مردم و جوانان نیست بلکه مقصر خود مسئولین مسجدی و فرهنگی هستند.

وی افزود: در سالیان گذشته جاذبه ها و در نتیجه شور و شوق افراد جهت حضور در مساجد بیشتر بود اما در شرایط امروز جامعه متأسفانه جاذبه های بیرون از مساجد، بیشتر و متنوع تر شده و این در حالی است که در حوزه مسجد آن چنان که باید در حوزه مسائل و مقوله های جذّاب کار نشده در نتیجه حضور نوجوانان و جوانان در مسجد کم رنگ تر شده است.

ابدالی تکلو با اشاره به اینکه دو عامل موجب کم رونق شدن حضور نوجوانان و جوانان در مساجد شده است، اظهار داشت: امروز کار فرهنگی متناسب با ذائقه نسل جوان در مساجد انجام نمی شود ضمن اینکه متأسفانه این واقعیت را باید پذیرفت که باورهای اعتقادی در میان نسل نوجوان و جوان ضعیف تر شده لذا ما شاهد رکود در مساجد هستیم.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان تصریح کرد: مسجد طفلان مسلم به لطف خدا و تلاش مجموعه فعال در این مکان به خصوص حجت الاسلام غفوری نسب، امام جماعت بسیار پر تلاش و فعال هستند و نتیجه آن، جذب نوجوانان و جوانان به مسجد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،