نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:33
طلوع خورشید 06:31:44
اذان ظهر 11:50:30
غروب خورشید 17:09:32
اذان مغرب 17:26:29
زمان انتشار :
شنبه 21 مهر 1397
شماره خبر :
97074

دبیرستاد کانون‌های مساجد از مجموعه فرهنگی الزهرا (ع) بازدید کرد

دبیرستاد کانون‌های مساجد از مجموعه فرهنگی الزهرا (ع) بازدید کرد

دبیرستادعالی کانون‌های مساجد در حاشیه برگزاری مرحله استانی سیزدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور در مسجد بزرگ الزهراء (سلام الله علیها) در رفسنجان و بازدید از مجموعه‌های وابسته به آن، در جریان فعالیت های فرهنگی و اقتصادی این مجموعه قرار گرفت.

دکتر حبیب رضا ارزانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، امروز(۲۰ مهر)در حاشیه برگزاری مرحله استانی سیزدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور در مسجد بزرگ الزهراءسلام الله علیها در رفسنجان و بازدید از مجموعه های وابسته به آن، در جریان فعالیت های فرهنگی و اقتصادی این مجموعه قرار گرفت.

وی همچنین از کتابخانه مخزن دار علوم قرآنی این مسجد که تنها کتابخانه تخصصی علوم قرآنی استان است بازدید کرد؛ کتابخانه ای که در طول سال چند هزار نفر از آن استفاده می کنند. این کتابخانه در سال ۱۳۸۰ به مساحت ۴۰۰ متر با دو سالن  مطالعه به مساحت ۲۲۰ متر فعالیت خود را آغاز کرد.

بازدید از کتابخانه حضرت خدیجه سلام الله علیها وابسته به این مسجد از دیگر برنامه های حجت الاسلام ارزانی است که مورد توجه ویژه وی قرار گرفت؛ کتابخانه و مجموعه فرهنگی حضرت خدیجه سلام الله علیها ویژه بانوان وابسته به مسجد الزهراء رفسنجان است که با همت حاج حبیب الله اعتمادی از خیرین شهرستان ساخته شده است.

حجت الاسلام ارزانی در این بازدید ها بر ارتباط این مسجد با دیگر مساجد داخل و خارج کشور به عنوان مسجدی که این پتانسیل را دارد و می تواند به عنوان الگو مطرح شود و نیز برای جذب توریست تأکید کرد.

کلاس های آموزشی این مسجد باعث شده تا در راستای اقتصاد مقاومتی تعدادی زا افراد موفق به درآمدزایی شوند؛ کسانی که در زمینه های مس، معرق و... کار می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،