آخرین اخبار
نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:23:18
طلوع خورشید 05:53:59
اذان ظهر 12:45:26
غروب خورشید 19:36:36
اذان مغرب 19:54:02
زمان انتشار :
شنبه 21 مهر 1397
شماره خبر :
97072

دیدار دبیرستادعالی کانون های مساجد کشور با سرپرست استانداری کرمان

دیدار دبیرستادعالی کانون های مساجد کشور با سرپرست استانداری کرمان

مشاور وزیر و دبیرستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و مدیرعامل خبرگزاری شبستان که برای حضور در مراسم اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان به کرمان سفر کرده است؛ با سرپرست استانداری کرمان دیدار کرد.

محمدجواد فدایی، سرپرست استانداری، امشب(19 مهر) در دیدار مشاور وزیر و دبیرستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در سخنانی با ابراز خرسندی از ساماندهی و تحول کانون ها با توجه به تصویب اساسنامه مربوطه در شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: مساجد، پایگاه های اصلی ما هستند و در طول تاریخ هم همینطور بوده و همه ارتباطات با جامعه از طریق مسجد شکل گرفته است.

 وی تلفیق مسجد و هنر را که از بستر کانون های فرهنگی هنری مساجد ایجاد شده نیز ارزشمند خواند و آن را منجر به هنر مذهبی و رشد و فعالیت هنرمندان مسجدی دانست.

 فدایی با ابراز امیدواری بر اینکه تصمیمات خوبی در حوزه کانون های مساجد گرفته شود؛ افزود: ما نیز از لحاظ مادی هم آنجا که لازم باشد سعی می کنیم کمک کنیم البته خروجی اینها خیلی مهم است لذا باید اهدافی را مشخص و بتوانیم ارزیایی کنیم که{در کانون ها}چقدر موفق بودیم.

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در این دیدار با اشاره به وجود بیش از 600 کانون فرهنگی هنری در شمال استان، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره قرآن مدهامتان کانون های مساجد در دو سال اخیر با محوریت شهر انار در راستای تمرکززدایی برنامه ها از مرکز استان بوده که با مدیریت خیلی خوب و جدی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اتفاق افتاده است.

محمدابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان هم با اشاره به یکی از محوری ترین برنامه های این دبیرخانه؛ کنگره پیامبر اعظم صلی الله علیه وآله را مورد اشاره قرار داد و گفت: سال گذشته کار بزرگی در این زمینه انجام شد و این ازعنایت ایشان خود پیامبر بود.

وی افزود: امسال اما متأسفانه این کنگره در برنامه های ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد دیده نشده و از آنجا که کار برای پیامبر کم شده و ایشان در میان معصومین مظلوم هستند؛ درخواست داریم این برنامه در کرمان نهادینه شود و در این راستا پیشنهاد داریم تفاهم نامه ای میان استانداری و ستاد عالی کانون های مساجد امضاء شود.

ابدالی تکلو با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های قابل ذکر این دبیرخانه گردهمایی مدیران مسئول کانون های مساجد استان در مشهد مقدس در سال گذشته بود؛ اعلام کرد: ان شاء الله در صددیم این گردهمایی امسال در اسفندماه در کربلای معلی برگزار شود.

بر اساس این گزارش، پیشنهاد ابدالی تکلو در خصوص کنگره پیامبر اعظم مورد موافقت قرار گرفت.

گفتنی است، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، مشاور وزیر و دبیرستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و مدیرعامل خبرگزاری شبستان، برای حضور در مراسم اختتامیه مرحله استانی سیزدهمین دوره مسابقات قرآن مدهامتان به کرمان سفر کرده است؛ مشروح سخنان وی در این دیدار، متعاقباً منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،