نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:49:15
طلوع خورشید 06:07:51
اذان ظهر 11:52:01
غروب خورشید 17:36:34
اذان مغرب 17:52:34
زمان انتشار :
شنبه 26 آبان 1397
شماره خبر :
97082

مسجد، ظرفیتی مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی است

مسجد، ظرفیتی مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی است

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: مسجد برگرفته از دل مردم است و باید تلاش شود که با اتکاء بر افراد، مسجد تبدیل به یک پایگاه شود تا اثرگذاری لازم را در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد داشته باشد.

جواد اوحدی، رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان امروز ( 22 آبان ) در کارگاه آموزشی آشنایی با عوارض و پیامدهای سوء مصرف مواد مخدر که با حضور ائمه جماعات و مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار شد با اشاره به اینکه اعتیاد به مواد مخدر عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر است، افزود: استان کرمان به دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر شاید بیشتر در معرض آسیب قرار گرفته باشد لذا باید در این زمینه شناخت بیشتری حاصل شود.

وی با بیان این مطلب که مقابله با عرضه، پیگشری اولیه از اعتیاد، درمان و حمایت های اجتماعی و کاهش آسیب از جمله ارکان مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها محسوب می شود، بیان داشت: مسجد برگرفته از دل مردم است و باید تلاش شود که با اتکاء بر افراد، مسجد تبدیل به یک پایگاه شود تا اثرگذاری لازم را در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد داشته باشد.

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه مواد مخدر به عنوان چهارمین گردش مالی در دنیا محسوب می شود، اظهار داشت: 65 درصد همسر آزاری، 25 درصد قتل های عمد و 10 درصد جرایم مالی مرتبط با مواد مخدر است و این امر نشان از تأثیر منفی همه جانبه اعتیاد بر ابعاد مختلف زندگی افراد است.

وی با بیان این مطلب که فرد معتاد یک مریض محسوب می شود، خاطرنشان کرد: جهت بازگشت و ترک اعتیاد فرد معتاد، کار سختی دارد چراکه پس از سم زدایی ممکن است فرد دوباره در محیط آلوده قرار گیرد لذا در نهایت بهترین درمان، پیشگیری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،