نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
شنبه 26 آبان 1397
شماره خبر :
97083

مطالعه باید مبتنی بر نیاز و اولویت های جامعه باشد

مطالعه باید مبتنی بر نیاز و اولویت های جامعه باشد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمان با اشاره به اینکه مطالعه باید در موضوعات مختلف مبتنی بر نیاز و اولویت های جامعه باشد، گفت: افق کانون های مساجد، احیای کارکردهای مسجد طراز اسلامی است که این امر نیازمند برنامه ریزی و فعالیت های دقیق است.

 محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان گفت: انسان ها همواره در طول تاریخ به شیوه های مختلف به دنبال کسب آگاهی و بصیرت بوده اند و از طرف دیگر جوامع و ملت هایی که فعالیت ها و برنامه های خود را به صورت علمی و مبتنی بر آگاهی انجام داده اند در زندگی فردی و اجتماعی خود موفق بوده اند.

وی با بیان این مطلب که بهترین شیوه و ابزار جهت کسب علم و آگاهی، مطالعه است، ابراز داشت: در تاریخ اسلام همواره ائمه اطهار تأکیدات زیادی بر امر مطالعه داشته اند و برای آن فضیلت های بی شماری را عنوان کرده اند لذا استفاده از کتاب و مطالعه باید در برنامه روزانه ما وجود داشته باشد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان بیان داشت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه این دبیرخانه اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی تحت عنوان « مبلغان و مروجان فرهنگ مطالعه » کرده است که با حضور بالغ بر 40 نفر از ائمه جماعات و مدیران مسئول کانون های فرهنگی در محل نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مطالعه کتاب باید در موضوعات مختلف مبتنی بر نیاز و اولویت های جامعه باشد، اظهار داشت: یکی از حوزه هایی که مدیران مسئول و ائمه جماعات باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند، آسیب های اجتماعی است که در این راستا نیز دبیرخانه کانون های مساجد استان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی « آشنایی با عوارض و پیامدهای سوء مصرف مواد مخدر » کرده است.

ابدالی تکلو ادامه داد: افق کانون های مساجد احیای کارکردهای مسجد طراز اسلامی است و امیدواریم چنین برنامه هایی موجب تقرّب هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه به مسجد شود که این امر نیازمند برنامه ریزی و فعالیت های دقیق با یک نگاه عالمانه است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمان،