نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:08:07
طلوع خورشید 05:42:30
اذان ظهر 12:41:36
غروب خورشید 19:40:40
اذان مغرب 19:58:40
زمان انتشار :
شنبه 26 آبان 1397
شماره خبر :
97081

ویژه برنامه های هفته کتاب دبیرخانه کانون های مساجد کرمان اعلام شد

ویژه برنامه های هفته کتاب دبیرخانه کانون های مساجد کرمان اعلام شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استا کرمان با اشاره به ویژه برنامه های هفته کتاب، گفت: هدف از برگزاری برنامه های هفته کتاب، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان اعضای کانون های فرهنگی هنری و بصیرت افزایی در این زمینه است.

محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان گفت: اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست لذا باید در این زمینه تلاش های لازم جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام شود.

وی با اشاره به برنامه های دبیرخانه کانون های مساجد استان در هفته کتاب، افزود: افتتاح کتابخانه کانون فرهنگی و هنری شهید ابراهیم تهامی سیرجان و گردهمایی مدیران مسئول این شهرستان، گردهمایی استانی کتابداران با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و برگزاری دوره آموزشی نرم افزار «مهر مساجد» در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله برنامه های این دبیرخانه در هفته کتاب است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان بازدید از کتابخانه های کانون های فرهنگی، برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه کتابداران و مدیران مسئول کانون های فرهنگی در فضای مجازی را از دیگر برنامه های هفته کتاب عنوان و خاطرنشان کرد: در مسابقه کتابخوانی یک کتاب معرفی و هر روز به قید قرعه یک نفر به عنوان برنده انتخاب می شود و همچنین در هفته کتاب هر روز یک کتاب معرفی و خلاصه آن در فضای مجازی منتشر می شود.

وی با اشاره به اینکه در هفته کتاب بالغ بر 5 هزار جلد کتاب در میان کتابخانه های درجه یک، دو و  سه استان توزیع می شود، تصریح کرد: همزمان با برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان، دو کارگاه آموزشی با حضور 40 نفر از مدیران مسئول و ائمه جماعات در روز سه شنبه ( 22 آبان ) با موضوع مبلغان و مروجان فرهنگ مطالعه و آشنایی با عوارض و پیامدهای سوء مصرف مواد مخدر  برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمان،