آخرین اخبار
نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:47:51
طلوع خورشید 06:11:12
اذان ظهر 12:42:14
غروب خورشید 19:12:52
اذان مغرب 19:29:14
زمان انتشار :
دوشنبه 19 آذر 1397
شماره خبر :
97095

کارگروه مساجد ستادچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان تشکیل جلسه داد

کارگروه مساجد ستادچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان تشکیل جلسه داد

کارگروه مساجد ستادچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان با محوریت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد تشکیل و پیرامون مهمترین برنامه ها بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمد ابدالی تکو، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، امروز(۱۱ آذر) در نشست کارگروه مساجد ستادچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر توجه ویژه به نقش مساجد، ضرورت پررنگ دیدن این نقش در برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب را متذکر شد‌.
وی با افزودن اینکه مساجد در شکل گیری اتقلاب، پایگاه های اصلی فرهنگی و در دوره دفاع مقدس مراکز پشتیبان بودند اما امروز صرفا'' به اقامه نماز محدود شده و نقش اصلی خود را ایفا نمی کنند؛ گفت:  امسال با توجه به تهدیدات دشمنان چند دستگاه دیگر را هم با کمیته مساجد همراه کردیم.
مهدی صدفی، مسئول ستادبزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب در استان هم نقش مساجد در راستای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را در امتداد همان نقشی که در شکل گیری و پیروزی انقلاب داشتند؛ مورد تاکید قرار داد.
در این نشست، آئین نامه تشکیل ستادهای مردمی مسجد محله مورد تبیین قرار گرفت و بر انعکاس ۴۰ دستاورد معنوی در چهلمین سال انقلاب تاکید  و اعلام شد: ''نشست انقلاب اسلامی به روایت هنر و تجلیل از هنرمندان متعهد انقلابی'' ''تجلیل از مبارزان انقلاب در حوزه مسجد'' توزیع نمایشگاه پوستر '' انقلاب اسلامی به روایت تصویر'' '' چهل دیدار با خانواده شهدا'' '' بزرگداشت شهدای انقلاب'' ....جزو برنامه های پیشنهادی است.

 همچنین برنامه ریزی در ۱۱۴ مسجد استان برای میز خدمت و پاسخگویی مسئولین و نیز ارائه خدمات رایگان پزشکی، خاطره گویی رزمندگان در مساجد،  حل ۶۵۰۰ مشکل به نیت تعداد شهدای استان با همکاری کمیته امداد، گردآوری ۴۰ خاطره از ۴۰ خانواده شهید و... هم اعلام شد.
تاکید بر لزوم استفاده از تقارن ایام فاطمیه با دهه فجر، برگزاری طرح سوگواره یاس نبوی، اعزام مبلغ و خیمه های معرفت در بقاع متبرکه از سوی اوقاف و تدارک ۶۵۰ برنامه توسط ورزش و جوانان از جمله ۴۰ سال ایثار ۴۰ سال افتخار، همایش ملی سمن های کشور، تجلیل از قهرمانان ورزشی و بانوان محجبه ورزشکار و...اعلام شد.