نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:33
طلوع خورشید 06:31:44
اذان ظهر 11:50:30
غروب خورشید 17:09:32
اذان مغرب 17:26:29
زمان انتشار :
پنج شنبه 11 تیر 1398
شماره خبر :
98041

بچه های کانون های مساجد سربازان ولایت برای تحقق منویات ایشان هستندبچه های کانون های مساجد سربازان ولایت برای تحقق منویات ایشان هستند

بچه های کانون های مساجد سربازان ولایت برای تحقق منویات ایشان هستندبچه های کانون های مساجد سربازان ولایت برای تحقق منویات ایشان هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان اظهار داشت: بچه های کانون های مساجد سرباز ولایت فقیه هستند و شعار سال و بیانیه گام دوم انقلاب را می توانند محقق کنند؛ ظرفیت ۶۳۰ کانون مسجد در شمال استان کرمان کمتر جایی پیدا می شود لذا باید آن را مورد توجه قرار داد.

 محمدرضاعلیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امروز(۳۰خرداد)در مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت و دوره آموزشی تخصصی سواد فضای مجازی؛ نقش مربی در حوزه های مختلف را مهم خواند و بر استفاده از ظرفیت مؤسسات رسمی از جمله مراکز ورزشی رسمی، مؤسسات فرهنگی و هنری و... در برنامه های اوقات فراغت تأکید کرد.

وی ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را به عنوان دیگر رویکرد لازم در برنامه های اوقات فراغت مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت:  برای تزریق خوراک فکری باید کتاب را از اهلش درخواست کرد و در اختیار مخاطب قرار داد.  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم جامعه ای عاری از آسیب های اجتماعی داشته باشیم باید سرانه مطالعه که در استان و کشور هم رضایت بخش نیست را ارتقا داد. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع مهم سواد رسانه گفت: باید بپذیریم اگر تکنولوژی نوین به کشور ورود پیدا کرده سواد لازم وجود ندارد و یک پیام امروز موج{مثبت یا منفی} ایجاد می کند. این نکته حائز اهمیت است و باید مدیران کانون ها بخش مهمی از تلاش خود را بر این بگذارند.

علیزاده با افزودن این مطلب که بخش اعظمی از وقت بچه ها در فضای مجازی می گذرد که اگر این فضا سیاست گذاری نشود مشکلات زبادی ایجاد می شود؛ تولید محتوا و اینکه در چه فضایی نشر داده شود را مهم خواند.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر انجام فعالیت های نشاط آور توسط کانون های مساجد در «دهه کرامت» و «دهه امامت و ولایت»تأکید کرد و سپس اهمیت تبیین گام دوم انقلاب را متذکر شد و اظهار داشت: بچه های کانون های مساجد سرباز ولایت فقیه هستند و شعار سال و بیانیه گام دوم انقلاب را می توانند محقق کنند؛ ظرفیت ۶۳۰ کانون مسجد در شمال استان کرمان کمتر جایی پیدا می شود لذا باید آن را مورد توجه قرار داد.

به گزاری خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،