نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:42
طلوع خورشید 06:32:00
اذان ظهر 11:50:14
غروب خورشید 17:08:42
اذان مغرب 17:25:41
زمان انتشار :
یکشنبه 16 تیر 1398
شماره خبر :
98046

اعلام ویژه برنامه های استان کرمان در دهه شادی اهل بیت/پایه و اساس جشن های دهه کرامت بر حضور مردم است

اعلام ویژه برنامه های استان کرمان در دهه شادی اهل بیت/پایه و اساس جشن های دهه کرامت بر حضور مردم است

مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با اعلام مهمترین رئوس برنامه های پیش بینی شده در دهه کرامت؛ پایه و اساس جشن های دهه کرامت را بر حضور مردم دانست.

محمدابدالی تکلو، امروز(۱۳ تیر)در نشست خبری با تبریک میلاد کریمه اهل بیت علیهم السلام و آغاز دهه کرامت، پایه و اساس جشن های دهه کرامت را بر حضور مردم دانست و افزود: جشنواره مردمی دهه کرامت در ۶ محور برگزار می شود.

مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان این محورها را شامل برگزاری جشن کرامت در سطح مساجد و  محافل در بوستان ها با اجرای برنامه های متنوع سخنرانی، مدیحه سرایی، مسیابقات فرهنگی و برپایی ایستگاه های کریمانه با همکاری و مشارکت دستگاه ها و خیرین استانی و حمایت های آستان های مقدس؛ دختران آفتاب: برگزاری جشن ویژه دختران با هدف آشنایی با ویژگی های شخصیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و ارائه الگوی برتر دختر ایرانی و اسلامی به همراه تجلیل از دختران برتر و فعال در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی و... دانست.

وی همچنین به آذین بندی و محله آرایی: فضا سازی و آذین بندی سطح محلات، مساجد و اماکن عمومی با مشارکت و تعامل مردمی و دستگاه های فرهنگی هنری و خدماتی با محوریت ایام الله دهه کرامت؛ ایستگاههای کریمانه: برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی به همراه ایستگاه های فرهنگی مانند غرفه کودک و نوجوان، خانواده و مشاوره، نمایشگاه های فرهنگی و غره در سطح اماکن و معابر شهری؛ نذرشادی: با هدف خدمت رسانی به هم وطنان سیل زده ی مناطق محروم با اعزام گروه های جهادی شامل گروه های سازندگی، امدادی و فرهنگی، تبلیغی و بسته های حمایتی و کاروان کرامت: برگزاری کاروان کرامت با حضور خادمان حرم مطهر امام رضا (ع) و حضرت معصومه(س) به همراه جمعی از هنرمندان و چهره های برتر و اجرای برنامه  های فرهنگی و شاد به عنوان دیگر محورهای جشنواره اشاره کرد.

ابدالی تکلو عناوین روزهای دهه کرامت را بیان کرد و افزود: در مجموع اجرای بیش از 550  برنامه در مساجد و ادارات و نهادها و تشکل های مردم نهاد، جشن بزرگ (زیر سایه خورشید) باحضور خدام حرم مطهر رضوی و سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان 15 تیرماه و همچنین برگزاری جشن های زیرسایه خورشید در60 نقطه استان توسط کانون مجری این برنامه؛ جشن بزرگ( دخترماه) با حضور خدام حرم مطهر رضوی پیش بینی شده است.

مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان همچنین از افتتاح کانون فرهنگی هنری مسجد به نام حضرت فاطمه معصومه(س) خبر داد و برگزاری جشنواره ملی شعر رضوی توسط ارشاد، همایش وجشنواره (کرامت دختران) با همکاری روحانیون مستقر ویژه دختران حاشیه شهر کرمان(به صورت اردوی یک روزه به منظور آشنایی دختران با مباحث اعتقادی و تربیتی) آغاز اجرای طرح سلام بر امام (قرائت زیارت امین الله همزمان با حرم مطهر رضوی) در مساجد منتخب، پویش کتابخوانی تولد در لس آنجلس توسط مقر کتاب کرمان، آزاد سازی زندانیان با کمک وحمایت خیرین استان، برگزاری طرح فلاح در خانواده های مددجویان (حمایت از مراسم و جلسات خانگی خانواده های زندانیان با اعزام مداح ومبلغ  به منظور آشنایی با سیره ائمه اطهار) اعزام 135 مددجوی معلول جسمی و حرکتی به مشهد مقدس، اعزام435 مددجوی بالای 40 سال سفراولی به مشهد مقدس و رایگان کردن خدمات مشاوره 1480 و ژنتیک به مدت یک هفته جهت استفاده عموم و اطلاع رسانی مکان و زمان ارائه خدمات را از دیگر برنامه های دستگاه ها و نهادها اعلام کرد.

وی از عضویت رایگان کتابخانه های عمومی استان در روزهای ولادت حضرت معصومه، روز بزرگداشت شاهچراغ و روز ولادت امام رضاعلیه خبر داد و بر نقش رسانه ها در فضاسازی و اطلاع رسانی برنامه هیا دهه کرامت تأکید کرد و گفت: علیرغم انتقاداتی که می گوید مجموعه های مذهبی مرتب برنامه های حزن و عزادارای دارد اما دهه کرامت، دهه امامت و ولایت و... برنامه های شاد هم داریم.

ابدالی تکلو تأکید کرد: مردم را باید در این برنامه ها شرکت داد به گونه ای که از حال و هوای شهر مشخص باشد که دهه کرامت است کرمان میزبان دو گروه از خادمان آستان قدس است و تنها استان های در مسیر حرکت امام رضاعلیه السلام به طوس میزبان خادمان حضرت معصومه هستند که امیدواریم سال آینده کرمان هم این میزبانی را داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تنوع برنامه های کانون های مساجد از جمله طرح غنی سازی اوقات فراغت، کنگره پیامبر اعظم و دوره آموزش و ارتقاء سواد رسانه اشاره و تصریح کرد: باید سرباز فضای مجازی تربیت کرد و تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،