نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:33
طلوع خورشید 06:31:44
اذان ظهر 11:50:30
غروب خورشید 17:09:32
اذان مغرب 17:26:29
زمان انتشار :
یکشنبه 27 مرداد 1398
شماره خبر :
98051

همکاری کانون های مساجد و نیروی انتظامی برای کاهش آسیب های اجتماعی

همکاری کانون های مساجد و نیروی انتظامی برای کاهش آسیب های اجتماعی

نیروی انتظامی و ستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار است با برنامه های مشترک در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و تولید امنیت اقدام کنند.

سرهنگ محمدرضا مهدیزاده امروز(۲۷ مرداد) به همراه همکاران خود در نشست تعاملی با مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با بیان اینکه فرمانده جدید نیروی انتظامی استان نخستین قرار مردمی خود را در مسجد حاشیه شهر گذاشته؛ آن را حاکی از اهمیت مسجد دانست و گفت: در آن نشست تصمیمات خوبی برای ایجاد امنیت با راه اندازی پاسگاه آن منطقه، ایجاد آسفالت و... گرفته شد.

رئیس اداره مشارکت معاونت اجتماعی پلیس استان کرمان استفاده پلیس از حضور ائمه جمعه و جماعات و ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در زمینه های خانواده، مشاوره و...را مورد تأکید قرار داد و افزود: کارگاه های مشترک آموزشی خوبی می توانیم برگزار کنیم تا به کاهش آسیب های اجتماعی کمک شود.

 وی در همین راستا پیشنهاد کرد همایش فعالان مساجد با محوریت روحانیون در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تولید امنیت برگزار شود.

محمدابدالی تکلو هم در این نشست با تصریح به این مطلب که کانون های مساجد دومین پایگاه بزرگ مردمی در کشور پس از پایگاه های مقاومت بسیج به شمار می روند؛ از انعقاد تفاهم نامه با نیروی انتظامی و انجام فعالیت های مشترک برای کاهش تخلفات استقبال کرد و پیشنهاد داد: فرماندهی انتظامی استان از کانون های مساجد بازدید داشته باشد.

مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان همچنین ظرفیت خبرگزاری شبستان را هم مورد اشاره قرار داد که می تواند بازوی توانمندی در راستای فعالیت های مشترک باشد.

در این نشست قرار شد همایش روحانیون و فعالان مساجد با همکاری نیروی انتظامی و کانون های مساجد در هفته جهانی مسجد برگزار شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،