نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:42
طلوع خورشید 06:32:00
اذان ظهر 11:50:14
غروب خورشید 17:08:42
اذان مغرب 17:25:41
زمان انتشار :
یکشنبه 31 شهریور 1398
شماره خبر :
98061

پایتخت فهما؛ شاخص‌ترین رویداد ملی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است

پایتخت فهما؛ شاخص‌ترین رویداد ملی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است

معاون ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور، تصریح کرد: «پایتخت فهما» شاخص و محک ما برای سنجش توفیق و شناخت عرصه هایی است که جا برای کار بیشتر دارد و دوم مهر رسماً با حضور وزیر افتتاح می شود.

«سعید سعادتی» امروز پنج شنبه (28 شهریور) در نشست مدیران و کارشناسان منطقه (4) کشور در سخنانی، هماهنگی و تعامل در کرمان را مورد توجه قرار داد و در ادامه با بیان اینکه در دوره تصدی صالحی در وزارت ارشاد چند اتفاق مبارک در کانون‌های مساجد افتاده که جزو رویدادهای عادی نیست؛ یکی از این اتفاقات را رسمیت بخشی و هویت بخشی به کانون های مساجد پس از 25 سال با تصویب اساسنامه دانست.

معاون فرهنگی هنری ستادهماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد کشور دومین دستاورد را برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری کانون های مساجد عنوان و بیان کرد: در 19 مهر امسال ششمین جلسه شورا را تشکیل می دهیم.

وی ادامه داد: صالحی، تنها وزیر ارشاد است که هر هفته ساعتی را به کانون های مساجد اختصاص می دهد و در جلسات شورای سیاستگذاری شخصاً حضور پیدا می کند؛ دستاورد دیگر در این حوزه را تدوین سند تحول راهبردی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور عنوان کرد.

سعادتی اظهار داشت: سند تحول با همه چالش هایی که به جهت افکار و اندیشه ها و حضور دستگاه های مختلف در خصوص مسجد داشت اما تدوین شد و نقشه راه ما را مشخص کرد.

وی با افزودن اینکه تشکیل شوراهای سیاست‌گذاری استان ها موضوع بعدی است که حدود 11 نفر عضو دارد و با توجه به 34 اداره کل ارشاد در کشور، عدد قابل توجهی است؛ تصریح کرد: «پایتخت فهما» شاخص و محک ما برای سنجش توفیق و شناخت عرصه هایی است که جا برای کار بیشتر دارد و دوم مهر رسماً با حضور وزیر افتتاح می شود.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: دستاورد بعدی که جزو اقدامات راهبردی است، هماهنگی ما و بخش های مختلف وزارتخانه است.

وی راه اندازی خانه سرود و سینما سیار به صورت آزمایشی در پنج استان، برگزاری کارگاه‌های سواد رسانه ای، دوره عکاسی رایگان و دوره فیلمبرداری با همکاری انجمن سینمای جوان نمونه ای از این هماهنگی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،