نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
پنج شنبه 21 آبان 1398
شماره خبر :
98081

حضور نهادهای مختلف در مسجد به شرط همگرایی ارزشمند است

حضور نهادهای مختلف در مسجد به شرط همگرایی ارزشمند است

رییس ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از دو کانون فعال فرهنگی هنری مسجد در کرمان بازدید و با اعضای کانون گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی، رییس ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در سفر یک روزه به کرمان که در یازدهم آبان انجام شد؛ از دو کانون فعال فرهنگی هنری بازدید و با اعضای کانون گفتگو کرد.

کانون طفلان مسلم خیابان شهید رجایی و امام محمدباقرعلیه السلام واقع در پنج راه 24 آذر، دو کانونی بود که مورد بازدید قرار گرفت و گزارشی از فعالیت های کانون ارائه شد.

 

حجت الاسلام علی اکبر غفوری نسب، امام جماعت مسجد طفلان مسلم در گزارش خود بیان کرد: ما از همه ظرفیت های موجود در مسجد اعم از کانون ها، سازمان تبلیغات، اوقاف و...استفاده کردیم تا فضایی ایجاد شد که به نحو احسن در حوزه فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

محمدابدالی تکلو، مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هم اظهار داشت: امام جماعت این مسجد جدای از اینکه یک طلبه موفق است؛ مدیریت مسجد را هم به خوبی می شناسد و همین باعث شده در کشور به عنوان نمونه شناخته شود.

 

حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی هم با بیان اینکه حضور نهادهای مختلف در مسجد در صورتی که همگرا باشند ارزشمند است؛ افزود: امام مهم حلقه وصل است و این حلقه کسی جز امام جماعت نیست.

رییس ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساحد کشور، مسجد داری را باعث برکاتی خاص در زندگی دانست و گفت: علاوه بر این، با جوانان و نوجوانان بودن حس نشاط و طراوات و شادابی به انسان می دهد زیرا این افراد با انگیزه های سیاسی و مادی نیامدند و فقط خالصا لله آمدند.

 

وی در ادامه این بازدیدها با حضور در کانون امام محمدباقرعلیه السلام و بازدید بخش های مختلف کانون و استماع گزارش دوست محمدی، مدیرکانون که محور فعالیت ها را بر آموزش قرار داده است؛ تصریح کرد: باید هم متقن تر و فکورتر عمل کنید و صرفاً آموزش نباشد زیرا تعلیم ساده است اما تعقل مهم است زیرا در تربیت اسلامی، بارور کردن تعقل مهم است.

حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه امروز در دنیا بحث روش حل مسئله مرسوم است و این همان تعقل است که قرآن مطرح می کند؛ ادامه داد: در کار مسجدی فکر و اخلاص هر دو مهم است و اگر اخلاص نباشد کار زمین می خورد.

وی عملکرد این کانون را موفقیت آمیز دانست و تأکید کرد: این مدل باید توسعه یابد و با همین مدل شعبه های دیگری ایجاد کنید  و از این ظرفیت هم در استان و هم در کشور استفاده شود.

 محمد ابدالی تکلو، مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هم خاطرنشان کرد: کانون امام محمدباقر کانونی موفق با خروجی خوب است که می داند از کجا شروع کرده و به کجا می رسد و کار فرهنگی را خوب می شناسد.

بر اساس گزارش شبستان، دکتر حبیب رضا ارزانی، صبح یازدهم آبان وارد کرمان شد و با حضور بر مزار هشت شهید گمنام آرمیده در ورودی موزه دفاع مقدس و ادای احترام به مقام ایشان؛ سپس از موزه مذکور بازدید کرد.

حضور در جلسات شورای فرهنگ عمومی استان، شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد و اعطای احکام اعضای این شورا، مصاحبه تلویزیونی با شبکه استانی، نشست های جداگانه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از دیگر برنامه های این سفر بود.

رییس ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در ادامه نشستی با رابطین فهما-پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران-از سراسر استان داشت و سپس از دو کانون فوق بازدید کرد و در نهایت در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری شبستان در خصوص وضعیت فرهنگ و هنر استان و ...مطالبی بیان کرد.