نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
پنج شنبه 21 آبان 1398
شماره خبر :
98084

ستاد کانون‌های مساجد، تنها نهاد فرهنگی که همه فعالیت‌های کیفی خود را کمّی سازی می‌‌کند

ستاد کانون‌های مساجد، تنها نهاد فرهنگی که همه فعالیت‌های کیفی خود را کمّی سازی می‌‌کند

رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه هیچ نهاد فرهنگی تاکنون تمام فعالیت‌های کیفی خود را کمّی نکرده است؛ گفت: اجرای طرح فهما-پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران-نخستین گام در این راستا است.

حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی، امروز(۱۱ آبان) در دیدار با استاندار کرمان گفت: ۲۷ سال از عمر ستاد کانون های مساجد می گذرد در حالی که سال گذشته اساسنامه آن تصویب شد.
رییس ستادکانون های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: این در حالی است که ستاد مذکور، ۲۴ هزار زیرمجموعه داشته است اما فاقد اساسنامه که الحمدلله سال گذشته مصوب شد.
وی به تشکیل شورای سیاستگزاری کانون های فرهنگی هنری مساجد در پی تصویب اساسنامه اشاره و بیان کرد: تاکنون ۶ جلسه تشکیل شده و سه وزیر در آن حضور دارد و ۲۸ آبان هفتمین جلسه برگزار می شود.
دکتر ارزانی تشکیل جلسات شورای هماهنگی ستادکانون های مساجد استان ها را منجر به همگرایی بیشتر در حوزه مسجد دانست و با بیان اینکه چند تفاهم نامه با بسیج امضا کردیم؛ این نکته را هم متذکر شد: ما به استان ها دیکته نمی کنیم بلکه خود آنها یک رویداد تعریف و ما حمایت می کنیم تا برند کانون های مساجد آن استان باشد که در کرمان، همایش پیامبر اعظم(ص) تعریف شده است.

وی به طرح فهما- پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران- هم اشاره و تصریح کرد: هیچ نهاد فرهنگی تاکنون تمام فعالیت های کیفی خود را کمّی نکرده و تا پایان سال جاری استانداران و ائمه جمعه و مدیران ارشاد می توانند از طریق مانیتورینگ همه این فعالیت ها و  فضای فرهنگی استان خود را رصد کنند.

 رییس ستادکانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به برگزاری همایش بین المللی پیامبر اعظم(ص)در کرمان هم اشاره و تصریح کرد: این رویداد می تواند رخداد جهانی باشد.
محمدجوادفدایی، استاندار کرمان هم با اعلام آمادگی برای همکاری در برگزاری کنگره پیامبر اعظم(ص) این همکاری را وظیفه دانست و ادامه داد: تجربه ثابت کرده استفاده از مساجد به ابتکارات و روحیه و شرایط امام جماعت خیلی وابسته است.

وی افزود: آن کانون مسجدی که با برگزاری آزمون، عضو می گیرد باید الگو و از این ظرفیت استفاده شود.

 استاندار کرمان به اجرای طرح «پنجشنبه های با کتاب» در استانداری اشاره و بیان کرد: برای تشویق شرکت کنندگان نیز به افراد به فید قرعه بن خرید کتاب هدیه می کنیم.

 محمدابدالی تکلو، مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان نیز با ابراز امیدواری بر اینکه با همکاری استاندار کرمان، همایش پیامبر اعظم(ص) قوی تر از گذشته برگزار شود؛ کرمان پتانسیل آن را دارد کاری را شروع کند که به بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام بیانجامد.

 وی با بیان اینکه یک سری فعالیت های کانون های مساجد تکلیفی، است؛ اظهار داشت: ۸۰ درصد فعالیت های کرمان ابداعی است.

 محمدرضاعلیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به پیگیری مجدانه شورای فرهنگ عمومی استان برای ارتقاء سطح مطالعه اشاره و بیان کرد: اجرای طرح شنبه ها و دوشنبه های باکتاب در همین راستا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان