نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:08:40
طلوع خورشید 06:30:22
اذان ظهر 11:51:29
غروب خورشید 17:12:53
اذان مغرب 17:29:43
زمان انتشار :
پنج شنبه 21 آبان 1398
شماره خبر :
98082

لازمه ورود به فضای مجازی، کار جهادی است نه لاکچری/ در برابر این پدیده عظیم نباید منزوی و متروک شد

لازمه ورود به فضای مجازی، کار جهادی است نه لاکچری/ در برابر این پدیده عظیم نباید منزوی و متروک شد

حجت الاسلام ارزانی، فضای مجازی را موجی از یک جریان و پدیده عظیم دانست و با تأکید بر لزوم کار جهادی و نه لاکچری در این فضا گفت: اگر به فضای مجازی ورود نکنیم منزوی و متروک هستیم.

حجت الاسلام دکتر حبیب رضا ارزانی، امروز(۱۱ آبان) در جلسه هم اندیشی  رابطین کانون های فرهنگی مساجد استان با اشاره به اینکه کرمان معروف به استان استقامت و مقاومت و پایداری و ایثار است؛ به تصدی دو سال و ۱۱ روزه خود در ستادکانون های مساجد اشاره و بیان کرد: با ابلاغ اساسنامه، کانون های مساجد جایگاه مستقل پیدا کردند.

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، تشکیل شورای سیاستگزاری کانون های فرهنگی هنری مساجد را مرجع تصمیم گیری و عضویت ۱۵ شخصیت ملی و بین المللی در آن را مورد اشاره قرار داد و افزود: امروز بین ستادکانون های مساجد و دیگر اعضای شورا ارتباط بسیار خوبی وجود دارد و هیچ دوگانگی با بسیج، اوقاف و دیگر اعضاء نداریم.

وی ادامه داد: سند تحول کانون های مساجد نگاشته شد زیرا کارهای متشتت، متعدد و متکثری{در حوزه فرهنگ} انجام می شد اما تصمیم به انتخاب از میان کارهای موجود گرفتیم و ۷ بسته و ۳۰ برنامه تعریف کردیم و افق ما ۱۴۱۴ است ضمن اینکه در پایان هر سال، خودمان را سنجش می کنیم.

حجت الاسلام ارزانی به بیانیه گام دوم انقلاب هم اشاره کرد و با متذکر شدن این نکته که هر کس باید جایگاه خود را در این بیاینه پیدا کند؛ تأکید کرد: مدیریت باید برای خدمت باشد و ما نمی خواهیم مچ بچه های مسجد را بگیریم.

وی اظهار داشت: پس از تصویب اساسنامه و تشکیل شورای سیاستگزاری باید میدان فعالیت کانون های مساجد مشخص می شد که پس از جلسات متعدد با اندیشمندان، «فهما» پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران تعیین شد که می خواهیم یک هویت ملی باشد.

 

رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور  یکی از کارکردهای فهما را توزیع عادلانه امکانات عنوان کرد و با اشاره به اینکه در این طرح این را هم دیدیم که در فضای مجازی که امروز فرصتی در اختیار همه است، چطور باید کار کنیم زیرا اگر ورود نکنیم منزوی و متروک هستیم؛ موجی از یک جریان و پدیده عظیمی ایجاد شده که یا در آن غرق می شویم یا باید کنار برویم و در حاشیه قرار بگیریم و یا اینکه ببینیم در این فضا چکار باید کرد و این، کاری عظیم و سخت تر از جنگ است و کار جهادی می خواهد نه لاکچری!

وی ادامه داد: مدیریت یعنی هدایت، حمایت، کنترل و نظارت؛ باید کیفیت ها را تبدیل به کمیت کرد زیرا مدیریت بدون تبدیل کیفیت به کمیت امکان پذیز نیست؛  باید بدانید کی در کجا چکار انجام می دهد و برای این باید یک پلت فرم وسط باشد تا مشخص شود و آن فهما است.

حجت الاسلام ارزانی بر ضررورت استفاده از فناوری روز تأکید کرد و گفت: اگر می خواهید مدیریت کنید باید از فناوری استفاده کنید والا دچار آسیب می شوید؛ ما سامانه ای طراحی کردیم که در آن برنامه های آموزشی بارگزاری می شود.

وی در توضیح بیشتر راجع به طرح فهما بیان کرد: تمام فعالیت های مسجد تبدیل به امتیاز مادی و معنوی می شود؛ رتبه بندی در همه فعالیت ها اتفاق می افتد و امتیاز تبدیل به اعتبارات مالی می شود.

حجت الاسلام ارزانی با بیان اینکه شورای هماهنگی ستادکانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان، اولین شورایی است که شخصاً در آن حضور پیدا می کنم و این به علت احترام ویژه برای کرمان است که مدیر ستاد استان نیز از مدیران خوب و پرکار و پرتلاش است.

وی افزود: تشکیل این شورا را در شهرستان های خود دنبال کنید و احکام امام جمعه و فرماندار به عنوان رییس و نائب رییس را نماینده ولی فقیه صادر می کند تا همه احساس مسئولیت کنند.

در این نشست محمدابدالی تکلو، مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و تعدادی از رابطین فهما از شهرستان های مختلف استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،