نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:11:09
طلوع خورشید 06:30:41
اذان ظهر 12:43:17
غروب خورشید 18:56:20
اذان مغرب 19:12:15
زمان انتشار :
شنبه 2 آذر 1398
شماره خبر :
98092

لزوم توجه بیشتر به خانه های قرآن/ جشنواره مدهامتان بهتر از سال گذشته برگزار می شود

لزوم توجه بیشتر به خانه های قرآن/ جشنواره مدهامتان بهتر از سال گذشته برگزار می شود

نشست ستاد استانی چهاردهمین جشنواره قرآن مدهامتان با حضور مدیرواعضای ستادکانون های مساجد استان کرمان و مسئولان شهرستان میزبان مسابقات(انار) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ حجت الاسلام حسن منتظری امروز (28 آبان) در نشست ستاد استانی چهاردهمین جشنواره قرآن مدهامتان با اشاره به اینکه باید توجه ویژه ای نسبت به کتابخوانی داشته باشیم، افزود: در این دو سه روز جسارت های زیادی به ساحت قرآن کریم شد و قرآن ها را آتش زدند؛ مزدوران آمریکا و اسرائیل و رژیم صیهونیست و کسانی که از بیگانگان تغذیه می شدند این اهانت را به قرآن کریم کردند و در عین حال که کتابخانه ای با حدود 13 هزار جلد کتاب را آتش زدند که در این کتابخانه کتاب های قرآنی و  کتاب های دیگر نیز بوده است.

 امام جمعه انار بی توجهی به قرآن و سبک شمردن آن خیلی و بی تفاوتی نسبت به قرآن را باعث عذاب الهی بسیار سخت دانست و گفت: همه باید به این موضوع توجه کنیم لذا امسال این جشنواره را باید به خاطر جایگاه قرآن و با استفاده از همه ظرفیت های شهرستان بهتر برگزار کنیم.

 وی افزود: باید مسئولین کانون های فرهنگی هنری مساجد، خانه های قرآنی که 14 خانه در انار وجود دارد؛ سازمان تبلیغات و ... را دعوت و {مباحث را}جمع بندی کنیم و از مسئولین خانه های قرآنی بخواهیم که بچه های قرآنی که حافظ قرآن و قاری قرآن هستند را تشویق و دعوت کنیم که این کار همت می برد و تا به حال چنین چیزی نبوده حتی در دو سال گذشته به خانه های قرآنی اهمیت داده نمی شد و آن ها نمی آمدند و نتیجه این می شد که حضور اناری ها در جشنواره کم بود لذا باید همه را در این موضوع دخیل دهیم.

 

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه شهرستان انار از لحاظ قرآنی زیاد کار کردند؛ بر ضرورت توجه ویژه به خانه های قرآنی به خصوص در شهرستان انار  تأکید کرد و بیان داشت: امسال با یک علاقه و توجه بیشتر از این جشنواره استقبال می کنیم و هم روحانیون و خانه های قرآنی در خدمت {دست اندرکاران} خواهند بود.

 

علی زهرودی هم گفت: قریب به دو سال است که مرحله استانی جشنواره قرآن مدهامتان در شهرستان انار برگزار می شود که سال گذشته نسبت به سال قبل تر از رضایتمندی بهتری برخوردار بود و برگزار شد و امسال باید تلاش کرد بهتر از سال گذشته و با کیفیت بهتری برگزار شود.

فرماندار انار ادامه داد: همه دستگاه هایی که در این امر می توانند کمک کنند تا بهتر و با کیفیت تر از سال گذشته برگزار شود باید همت کنند که هم تعداد شرکت کنندگان  بیشتر از سال گذشته باشد و هم اینکه قرآنیانی که در شهرستان انار هستند تشویق کنیم تا به این جشنواره ورود پیدا کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان انار در حوزه قرآنی پیشرو است و حافظان خوبی دارد که تعداد آنها زیاد و نیز مؤسساتی که در این زمینه فعال هستند؛ باید تلاش کنیم در این جشنواره ورود و از ظرفیت جشنواره استفاده کنند تا بتوانند در عرصه رقابت های آینده وارد شوند.

زهرودی ادامه داد: امسال قطعاً برای برگزاری این جشنواره آمادگی بهتری داریم چون اعتقادمان بر این است که در عرصه قرآن هرکس ورود پیدا کند برکاتی به همراه خواهد داشت.

این نشست با حضور محمدابدالی تکلو، مدیرستادهماهنگی کانون های مساجد استان و جمعی از کارشناسان ستاد برگزار شد.