نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:11:09
طلوع خورشید 06:30:41
اذان ظهر 12:43:17
غروب خورشید 18:56:20
اذان مغرب 19:12:15
زمان انتشار :
شنبه 2 آذر 1398
شماره خبر :
98097

کتابخوان، مهمترین نیاز کتابخانه کانون علامه جعفری است

کتابخوان، مهمترین نیاز کتابخانه کانون علامه جعفری است

مسئول کتابخانه مرحوم مصطفی محمدی گفت: از این کتابخانه آن چنان که باید، استقبال نمی شود لذا کتابخوان و همچنین یک کتابدار دائمی نیاز داریم.

مصطفی دامغانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، در خصوص تعداد اعضای کتابخانه گفت: اعضای کانون بیش از 100 نفر همه عضو کتابخانه هستند.

مسئول کتابخانه مرحوم مصطفی محمدی در کرمان ادامه داد: این کتابخانه از نظر تجهیزات و امکانات، کامل و مجهز است حدود 200 مترمربع مساحت سالن آن است و یک سیستم کامپیوتری دارد و شامل میز و صندلی چوبی است که کانون مساجد در اختیار گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه حدود 3 هزار جلد کتاب از همه نوع کتاب در این کتابخانه موجود است، در خصوص مهمترین فعالیت های جنبی کتابخانه بیان داشت: از سالن مطالعه بیشتر به صورت قرائت خانه استفاده می شود و آن جا کلاس قرآن و کلاس های جنبی نیز برگزار می شود.

دامغانی در ادامه مهمترین نیاز کتابخانه را کتابخوان دانست و گفت: از این کتابخانه حتی با وجود طرح هایی هم که می گذاریم اما آن چنان که باید استقبال شود، نمی شود و با اینکه هرچقدر تبلیغ  هم در خصوص فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه انجام می شود اما فایده چندانی ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: حمایت یک کتابدار خوب هم از مهمترین نیازهای کتابخانه است که نیاز داریم یک کتابدار در کتابخانه باشد که به صورت دائم کارهای کتابخانه را پیگیری کند و فرهنگ سازی انجام دهد اما چون کتابداران ما افتخاری هستند نمی توانند آن طوری که باید روی کار تمرکز کنند و این کار به صورت پاره وقت انجام می شود.

گفتنی است، کتابخانه مرحوم مصطفی محمدی زیر نظر کانون فرهنگی و هنری علامه محمد تقی جعفری در سال 92 تاسیس شده است.