نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:33
طلوع خورشید 06:31:44
اذان ظهر 11:50:30
غروب خورشید 17:09:32
اذان مغرب 17:26:29
زمان انتشار :
شنبه 2 آذر 1398
شماره خبر :
98098

کتابداران به داد بچه های مردم برسند

کتابداران به داد بچه های مردم برسند

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه وجود کتابخانه ها ظرفیت عظیمی در کار فرهنگی فراهم کرده است؛ گفت: کتابداران واقعاً باید قدر والای خود را بدانند و به داد بچه های مردم برسند.

باقر عبداللهی، امروز(۲۹ آبان)در مراسم تکریم خادمان کتاب در کرمان که به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی برگزار شد؛ نهادکتابخانه های عمومی را از فرهنگی ترین نهاد برخاسته از جمهوری اسلامی دانست که به حوزه عمومی و مردم وارد شده و محور فعالیت آن کتاب است.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه وجود کتابخانه ها ظرفیت عظیمی در کار فرهنگی فراهم کرده است؛ گفت: ۳ هزار و ۵۱۸ کتابخانه در سطح کشور داریم.

وی ادامه داد: در بعضی از نقاط کشور مسجد نداریم اما کتابخانه وجود دارد که به عنوان تنها موقعیت فرهنگی شناخته شده به حساب می آید.

عبداللهی با تصریح به اینکه کتابدار عینی ترین مواجهه را با کتابخوان دارد؛ اظهار داشت: این هفته، هفته کتابدار است؛ نه مدیرکل، نه نویسنده و نه...؛ کتابداران واقعاً باید قدر والای خود را بدانند و به داد بچه های مردم برسند.

وی ادامه داد: آفرین بر کتابداری که خود چادر سر می کند و به مدرسه{برای ترویج کتابخوانی} می رود؛ آفرین به کتابداری که نامه به ناشر می نویسد و تقاضای کتاب می کند و آفرین به کتابداری که خودش برای بچه ها قصه می گوید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،