نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:09:33
طلوع خورشید 06:31:44
اذان ظهر 11:50:30
غروب خورشید 17:09:32
اذان مغرب 17:26:29
زمان انتشار :
شنبه 2 آذر 1398
شماره خبر :
98091

کتب درسی مهمترین نیاز کتابخانه شهید مغفوری سرآسیاب است

کتب درسی مهمترین نیاز کتابخانه شهید مغفوری سرآسیاب است

کتابدار کتابخانه شهید مغفوری مهمترین نیاز کتابخانه را کتاب های درسی دانست و گفت: در این کتابخانه، کتاب درسی نداریم چون قدیمی شده بودند لذا کتاب های درسی و کتاب هایی بروز که کیفیت عالی داشته و از نویسندگان خوب باشد، کم داریم.

فریبا ابولی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخانه شهید سردار شهید عبدالمهدی مغفوری زیر نظر کانون فرهنگی هنری ابوفاضل سرآسیاب فرسنگی، در سال 90 تأسیس شده است.

کتابدار کتابخانه شهید مغفوری با بیان اینکه این کتابخانه حدود 80 نفر عضو دارد؛ افزود: البته سنین کودک را عضو نکردیم اما کتاب های داستان و کودک به آنها امانت می دهیم.

 

وی با بیان اینکه نوجوانان بیشترین قشر مخاطب در کتابخانه هستند؛ در ادامه بیان کرد: بیش از 5 هزار جلد کتاب در کتابخانه داریم البته بعضی کتاب ها قدیمی هستند اما محتوای خوبی برای مطالعه دارند که آن ها را نگهداری و به اعضا برای مطالعه امانت می دهیم.

 ابولی گفت: این کتابخانه حدود 20 قفسه کتاب و دارای 2 سیستم کامپیوتری است که یک سیستم متصل به اینترنت است و همچنین مجهز به یک سالن و سه میز برای مطالعه است.

 کتابدار کتابخانه شهید مغفوری در ادامه در خصوص مهمترین فعالیت جنبی کتابخانه گفت: هر زمان برنامه ای {مناسبتی یا اوقات فراغت} در کتابخانه داشته باشیم استقبال بیشتر است به طور مثال تابستان معمولاً در مناسبت ها برای بچه های کوچک  برنامه های متنوع برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر برای پسر بچه های نوجوان مسجد، هفته ای یک روز کلاس گذاشتیم که هم از فضای کتابخانه استفاده کنند و هم کلاس های تفسیر قرآن برای نوجوانانی که به مسجد می آیند گذاشته می شود.

 ابولی مهمترین نیاز کتابخانه را کتاب های درسی دانست و گفت: در این کتابخانه، کتاب درسی نداریم چون قدیمی شده بودند لذا کتاب های درسی و کتاب هایی بروز که کیفیت عالی داشته و از نویسندگان خوب باشد، کم داریم.