نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:11:09
طلوع خورشید 06:30:41
اذان ظهر 12:43:17
غروب خورشید 18:56:20
اذان مغرب 19:12:15
زمان انتشار :
شنبه 2 آذر 1398
شماره خبر :
98095

۲۶ هزار نفر عضو کتابخانه های رفسنجان هستند

۲۶ هزار نفر عضو کتابخانه های رفسنجان هستند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان تصریح کرد: بیش از ۲۶ هزار نفر در کتابخانه های نهادی و غیر نهادی شهرستان عضو هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رفسنجان، سید محمدتقی هاشمی زاده، امروز(۲۸ آبان)در آیین رونمایی از کتاب «مسافر خرداد» نوشته مینا ایرانمنش که در مجموعه فرهنگی هنری افصح هجری برگزار شد؛ در سخنانی گفت: کتاب مسافر خرداد در حوزه دفاع مقدس و ساخته ذهن نویسنده است و توصیه می کنم این کتاب را مطالعه کنید.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه ای کاش ارتقاء کتابخوانی منحصر به هفته کتاب نباشد؛ تصریح کرد: بیش از 26 هزار نفر در کتابخانه های نهادی و غیر نهادی شهرستان عضو داریم؛ 8 کتابخانه نهادی در این شهرستان شامل کتابخانه افصح هجری رفسنجان، کتابخانه شهید اسماعیل زاده دقوق آباد نوق، کتابخانه شهید عبداللهی علی آباد؛ کتابخانه شریف آباد، کتابخانه محمدی نژاد کشکوئیه، جابربن حیان شهر سرچشمه، حضرت علی اصغر خنامان و شهید صفری زاده لاهیجان است که زیر نظر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هستند.

هاشمی زاده بیان کرد: کتابخانه های غیر نهادی این شهرستان هم شامل کتابخانه های الزهرا و حضرت خدیجه، مرتضوی و جواد الائمه، احسایی و کتابخانه موزه ریاست جمهوری است.

وی با اشاره به وجود بیش از 150 هزار جلد کتاب در کتابخانه های رفسنجان گفت: سرانه مطالعه کتاب در رفسنجان روند رو به رشدی را دارد تبلیغات کتابخوانی باید بیشتر شود.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد؛ تصریح کرد: آرامشی که در کتاب خواندن وجود دارد در فضای مجازی نیست و انسان باید از همه لحظات و امکانات جهت افزایش اطلاعات خود حتی با دیدن فیلم یا خواندن نمایشنامه بهره مند شود.

 ایمان محمدآبادی هم در این آیین بیان کرد: در حال حاضر تکنولوژی و فضای مجازی مانعی برای انجام مطالعات شده، لذا بهتر است انسان زمانی از شبانه روز خود را حتی اندک، برای مطالعه کتاب اختصاص بدهد.