نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:49:15
طلوع خورشید 06:07:51
اذان ظهر 11:52:01
غروب خورشید 17:36:34
اذان مغرب 17:52:34
زمان انتشار :
پنج شنبه 3 دی 1398
شماره خبر :
98104

آموزش مدیران کانون های مساجد استان کرمان در طرح ملی فهما

آموزش مدیران کانون های مساجد استان کرمان در طرح ملی فهما

کارشناسان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با حضور در تک تک شهرستان ها، به آموزش مدیران مسئول کانون های مساجد در خصوص ثبت اطلاعات در سامانه فهما می پردازند.

در راستای رویداد ملی فهما-فرهنگ و هنر مساجد ایران- و ثبت فعالیت کانون های مساجد و اعضاء در سامانه «بچه های مسجد» تبیین این رویداد توسط نیروهای ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان در ۱۶ شهرستان(حوزه شمال استان کرمان) در حال انجام است.

 

کارشناسان ستاد با حضور در شهرستان های مربوطه به آموزش مدیران مسئول کانون های مساجد در خصوص ثبت اطلاعات در سامانه فهما می پردازند.

حجت الاسلام مصطفی گرجی با اشاره به حركت در مسير "فهما" و حضور فعال در جريان فعاليت هاي فرهنگي هنري مساجد؛ فعاليت در حوزه فرهنگ و هنر ديني را كاري بس دشوار و طاقت فرسا دانست که نيازمند تخصص و تعهد است كه فعالانِ علاقمندِ اين حوزه را وا مي دارد تا با حساسيت تمام و به تناسب وضعيت موجود خود را به سلاح دانايي مجهز كنند و دغدغه مندانه پا به ميدان بگذارند و به اندازه توان فضايي مطلوب براي نسل امروز ايجاد كنند.


مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان اظهار داشت: كانون هاي فرهنگي هنري نهادي بر آمده از متن انقلاب اسلامى است بر خود لازم مي داند تا با فهم عميق اسلام و انقلاب در حوزه فعاليت هاي خود حركتي پويا و جريان ساز  و به تناسب نياز جوانان و نوجوانان  امروز در موضوعات فرهنگي و هنري و با استفاده از ابزار نوين خدمتي مطلوب و معقول داشته باشد.


وی افزود: ساماندهي شبكه اعضاي كانون ها و فعاليت ها ي فرهنگي هنرى آنها در پُرتال و سامانه ى بچه هاي مسجد نشان از حضوري فعال در عرصه فرهنگ و هنر مساجد است و اين فرآيندِ فعاليت رقابتي سالم و رو به رشد براي كانون ها محسوب مي شود تا با راهبُردهاي علمي و متخصصانه در حوزه هاي مختلف فرهنگ و هنر مساجد به تناسب مأموريت هاي خود فعاليت كند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان،