نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:11:09
طلوع خورشید 06:30:41
اذان ظهر 12:43:17
غروب خورشید 18:56:20
اذان مغرب 19:12:15
زمان انتشار :
شنبه 20 دی 1398
شماره خبر :
98108

مدیرستادکانون های مساجد کرمان از خانواده جانباز قطع نخاع تجلیل کرد
به مناسبت روز پرستار:

مدیرستادکانون های مساجد کرمان از خانواده جانباز قطع نخاع تجلیل کرد

مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان به بهانه روز پرستار از خانواده جانباز ۷۰ درصد به ویژه همسر این جانباز به پاس سالها صبوری تجلیل کرد.

همزمان باسالروز میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار، مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به اتفاق جمعی از همکاران با حضور  در منزل جانباز ۷۰ درصد «یدالله حسن زاده» ضمن پاسداشت مجاهدت این جانباز؛ از زهراسادات سجادی، همسر این جانباز که سالها در کنار او صبورانه پرستاری می کند؛ تجلیل کرد.

یدالله حسن زاده در سال ۶۲ و در حالی که یک بسیجی بود از شرکت توانیر به جبهه اعزام و در عملیات والفجر ۴ در منطقه پنجوین و در حالیکه جوانی ۲۴ ساله بود مجروح شد و حالا ۳۶ سال است که ویلچر نشین است. 

او از این وضعیت شکایتی ندارد اما می گوید: مسئولان به آنچه توقع شهدا و جانبازان است عمل نمی کنند.

حجت الاسلام مصطفی گرجی در این دیدار جبهه و جنگ و شهادت و اسارت را جزو شعائر و نمادهای مقدسی دانست که باید حفظ شود زیرا انگیزه دو چندانی بر جامعه اسلامی وارد و روح تازه ای در آن می دمد و انگیزه ای برای نسل نو هم هست که بتواند در برابر تعرض بر فرهنگ مقاومت کنند.

مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با بیان اینکه اگر روزی جان خواستند کسانی بودند که جان دادند و ایثار گری کردند و شما جزو همان انسان های شریفی هستید که لیاقت داشتید و به ما هم لیاقت دادید که در کنار شما سرمان بالا باشد؛ گفت: جوانان همین مرز و بوم حتی از مرزهای کشورهای دیگر هم دفاع می کنند و  امروز مدافعان حرم در دفاع از حرم و تعرضاتی که داعشی ها و کسانی که پیرو اندیشه اسراییل و امریکا هستند؛ جانفشانی می کنند.

وی ادامه داد: روزی هم ممکن است نیاز به قلم باشد و هستند کسانی که در واقع با قلم و بیان شان برای دفاع از اسلام و اعتقادات شان ودفاع از نظام جمهوری اسلامی حرکت های خوبی داشته اند. 

گرجی در خطاب به این جانباز اظهار داشت: جانبازی در حقیقت نوستالوژی شور و شیرینی برای شما است زیرا گرچه بخشی از قصه برای شما دردآور است اما اتفاقی رقم زدید که برای شما شیرین تلقی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان.