نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 04:49:15
طلوع خورشید 06:07:51
اذان ظهر 11:52:01
غروب خورشید 17:36:34
اذان مغرب 17:52:34
زمان انتشار :
شنبه 20 دی 1398
شماره خبر :
98109

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به رویداد ملی فهما پیوست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به رویداد ملی فهما پیوست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با عضویت در سامانه بچه های مسجد و انتخاب کانون فرهنگی هنری «صاحب الزمان» روستای احمدآباد شهرستان انار به طور رسمی تشکیلات هدفمند رویداد فهما را همراهی می کند.

محمدرضا علیزاده احمدآبادی، در دیدار مدیر و نیروهای ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با وی؛ با عضویت در سامانه بچه های مسجد و انتخاب کانون فرهنگی هنری «صاحب الزمان» روستای احمدآباد شهرستان انار به طور رسمی تشکیلات هدفمند رویداد فهما را همراهی می کند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در سخنانی وحدت و انسجام و همدلی در ستاد کانون های مساجد استان را بیش از هر موضوع دیگری قابل توجه دانست و با اشاره به اینکه کارهایی که شده در گذشته و امروز مدیون همدلی ها و انسجام ستاد است.

وی فعالیت های چشمگیر ستاد کرمان طی سال های اخیر را حاکی از یک چشم انداز و در واقع ترسیم یک هدف و آینده ای برای کانون های مساجد دانست و با بیان اینکه این چشم انداز بسیار روشن است؛ گفت: ماهیت بعضی فعالیت ها تغییر کرده که فضای مجازی یکی از آنها است و قرارنیست ما به شیوه سنتی خود را ارزیابی کنیم.

علیزاده با اشاره به به روزرسانی فعالیت کانون های مساجد؛  ایجاد سامانه  فهما را در واقع محل رصد لحظه ای این فعالیت ها عنوان و بیان کرد: امروز مدیری موفق است که بتواند تحلیل لحظه ای از کانون خود داشته باشد که در استان و کشور چه می گذرد و وضعیت کانون ها در چه جایگاهی است زیرا اگر چنین نباشد مدیر نمی تواند موفق شود وبه هدف پیش رو برسد و در این جایگاه ها است که افراد تلاش می کنند به اهداف مورد نظر برسند و الحمدلله این اتفاق افتاده و با سامانه فهما هم نگاهِ روز به فعالیت ها شده  و هم اینکه کار در فضایی جدید انجام می شود.

وی دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر جذب جوانان مؤمن و انقلابی که بارها و بارها به این تأکید دارند را مورد اشاره قرار داد و گفت: این جوانان مؤمن و انقلابی در مساجد هستند و همین فضای مجازی و تکنولوژی روز برای آنها جذابیت دارد لذا خیلی بیشتر از دیگران اشراف دارند و خود این کار و حرکت و شیوه(فهما) باعث جذب بچه ها خواهد شد و در واقع محدوده کار کانون مسجد را از یک فضای بسته چهاردیواری به یک فضای لایتناهی و وسیع برده که همه جا می توانند از این ظرفیت استفاده کنند و این کار ارزشمندی است.‌

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در بخش نخست سخنان خود با تبریک و تشکر از همت مسئولین شهرستان انار در میزبانی از سومین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان و تلاش ستادکانون های مساجد در این زمینه؛ اظهار داشت: قطعاً این فعالیت ها به دلیل اعتقاد قلبی و نه منافع مادی، است.

در این نشست حجت الاسلام مصطفی گرجی، مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان با ارائه گزارشی از روند فعالیت کانون های مساجد در رویداد ملی فهما؛ به تلاش صادقانه همکاران در این مسیر اشاره و بیان کرد: شهرستان های شرقی شامل ریگان و فهرج بیشترین امتیاز را در این رویداد دارند. 

در پایان این نشست قرعه کشی از میان کانون های دارای امتیاز هزار به بالا در رویداد فهما قرعه کشی شد که قرعه به نام کانون تخصصی سرود شهید آوینی شهرستان راور افتاد.