نظر سنجی
ثبت نظر

اوقات شرعی

اذان صبح 05:11:09
طلوع خورشید 06:30:41
اذان ظهر 12:43:17
غروب خورشید 18:56:20
اذان مغرب 19:12:15
زمان انتشار :
پنج شنبه 29 بهمن 1398
شماره خبر :
98111

افتتاح کانون فرهنگی هنری سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد قائم+تصاویر

افتتاح کانون فرهنگی هنری سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد قائم+تصاویر

همزمان با ایام الله دهه فجر و در آستانه فرا رسیدن چهلم سردار دل ها؛ کانون فرهنگی هنری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد قائم کرمان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، همزمان با ایام الله دهه فجر و در آستانه فرا رسیدن چهلم سردار دل ها؛ کانون فرهنگی هنری شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد قائم کرمان افتتاح شد.

حجت الاسلام مصطفی گرجی افتتاح کانون مسجد به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را افتخاری دانست و با بیان اینکه سردارمان در میدان جنگ شجاع و در میدان فرهنگ هم صاحب اندیشه بود؛ ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با هم افزایی و همگرایی در جریان گذار انقلاب اسلامی و با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛ شکل جدیدی از انقلاب اسلامی به رخ جهانیان بکشانیم همانگونه که تا الان هم این اتفاق افتاده است.

مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان ادامه داد: فضای انقلاب شبیه جورچینی است که پازل های فراوانی دارد که باید سرجای خود قرار گرفته و باهم افزایی یک اتفاق مبارک شکل گیرد.

وی به وجود ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مسجد در کشور و رویداد ملی فهما-پایتخت فرهنگ و هنر ایران-اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که در نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم و همه ما سهم داریم تا برای ثبات این انقلاب نیز باز باید سهم بگذاریم.

گرجی با قدردانی از مجموعه عوامل مسجد قائم و تصریح به وجود فرصت ها و ظرفیت های خوبی که در این مسجد فراهم و مورد استقبال قشر جوان است؛ اظهار داشت: این مسجد بعضاً برنامه هایی دارد که در هیچ کجای استان نظیر ندارد و بالاتر از همه اخلاص بالایی است که دوستان دارند و معمولاً از اینکه نامی از آنان برده شود گریزان هستند لذا چون برای خدا قدم بر می دارند، برکت زیادی پیدا کرده و نتایج و خروجی خوبی داده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش شهدا را مایه افتخار عنوان و بیان کرد: جلسات شهدایی یک جلسات انرژی ده و انگیزشی هستند؛ آن هم شهادت انسان های نیکو و والایی که هر کدام با ریختن خون مبارکشان جریان ساز فرآیند حرکت انقلاب اسلامی است.

مدیرکانون های مساجد استان کرمان خاطرنشان کرد: در جریان فرآیند حرکت انقلاب؛ همه نهادهای مقدسی که مولود مبارک این حرکت هستند وظیفه و رسالتی به عهده دارند که بتوانند به فرمایش مقام معظم رهبری، مردم را به سمت دین و انقلاب دعوت کنند.
 
 
وی تصریح کرد: ما در این نشست شهیدانه، با همکاری بسیج حرکت دینی و انقلابی خود را در مسجد قائم که از مساجد محوری شهر کرمان است آغاز می کنیم و امیدواریم به برکت خون شهیدان، به برکت خون سردار دلها و شهیدان مدافع حرم، یک حرکت رو به جلو داشته باشیم تا باعث جذب حداکثری را به سمت مساجد و دین و نظام و انقلاب و ولایت فقیه باشد.
در این مراسم سردار حاج باقری نیز حضور داشت.